Mandātu komisija noraida sabiedrības iniciatīvu par zvēraudzētavu aizliegšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien atbalstīja lēmuma projektu, kas paredz noraidīt vairāk nekā 10 000 pilsoņu iniciatīvu aizliegt kažokzvēru audzēšanu Latvijā.

Tomēr saistībā ar vairākkārt izskanējušajām ziņām par iespējamiem pārkāpumiem zvēraudzētavās komisija plāno vērsties Zemkopības ministrijā (ZM), aicinot pievērst uzmanību dzīvnieku turēšanas apstākļiem, kā arī sekot normatīvo aktu ievērošanai zvēraudzētavās.

Savukārt Mandātu komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs ("Saskaņa") komisijas lēmumu skaidro ar to, ka reģionos nepieciešams saglabāt zvēraudzētavas, un, likvidējot nozari, uzņēmējiem būtu jāizmaksā lielas kompensācijas.

"Noklausoties nozares pārstāvjus un ministrijas pārstāvjus, deputātu vairākums bija negatīvi noskaņots pret nozares iznīcināšanu kā tādu. Bet mēs tomēr uzskatām, ka pārkāpumi, par kuriem runāja iesniedzēji, pastāv. Līdz ar to mēs aicināsim ZM pievērst uzmanību konkrētiem gadījumiem, apskatot fermas, sekot, kā pieņemti normatīvie akti.(..) Es domāju, ka viņiem vajadzētu darīt visu iespējamo, lai uzlabotu dzīvi visiem dzīvniekiem, kas ir nozarē," sacīja Orlovs.

Kolektīvā iesnieguma noraidīšanu biedrība „Dzīvnieku brīvība” vērtē kā nelāgu signālu sabiedrības līdzdalības iespējām valsts pārvaldē, norādot, ka komisija esot balstījusies nekvalitatīvos ministriju atzinumos un maldinošā informācijā no zvēraudzētāju puses.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti