«Manabalss.lv» nepublicēs pretrunā Satversmei esošas iniciatīvas

Balstoties uz saņemto informāciju no juristiem un portāla tiesībām kā nevalstiskajai organizācijai pieņemt patstāvīgus lēmumus par publicējamo saturu platformā "ManaBalss.lv", portāls ziņojis, ka iniciatīvas "Par mācību valodu brīvu izvēli" izvietošana platformā netiks atjaunota.

Tāpat platforma patur tiesības neapstiprināt apšaubāma rakstura iniciatīvas, kas var kaitēt valsts drošībai, kā arī skar izmaiņas Satversmes kodolā un - kā šajā gadījumā - ir pretrunā ar sabiedrības saliedētības veicināšanas principu.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad pārtraukta parakstu vākšana par Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas iniciatīvu brīvi izvēlēties mācību valodu.

Portāls toreiz norādīja, ka pastāv pamatotas aizdomas, ka iesniegtā iniciatīva ir pretrunā ar Satversmi. Tādēļ patlaban parakstu vākšana apturēta, sāktas papildu konsultācijas ar ārējiem juristiem un rekomendāciju sniegšana autoram par iniciatīvas uzlabošanu un restartēšanu.

Saistītie raksti
2 komentāri
Sergejs Pogorelovs
Satversmes preambula nav Satversme. Un tai nevar būt spēka, jo tā ir interpretācija - ne visi cilvēki tai piekrīt, vai arī var mainīt viedokli. Tāpat, ja no viena skata punkta saliedētībai tas projekts ir pretrunā, no cita tas var to veicināt. Skumji, ka šis latviskums par visu tiek padots kā viennozīmīgs, pareizs un nelaužams.
Anonīms lietotājs 17833
Runa ir par pašu Satversmi nevis preambulu
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti