Panorāma

Beigusies iespēja samaksāt nodokļus bez soda naudas uzrēķina

Panorāma

Pirotehniku joprojām lieto bezatbildīgi

«Manabalss.lv» atsakās vākt parakstus pret Baltijas praidu Rīgā

«Manabalss.lv» atsaka parakstu vākšanu pret Baltijas praidu Rīgā

Pilsoniskās iniciatīvas portāls Manabalss.lv atteicies vākt parakstus, lai apturētu Baltijas praida rīkošanu Rīgā, kas paredzēts šā gada 9. jūnijā. Atteikuma iemesls – šī iniciatīva vēršas pret demokrātijas pamatvērtībām – pulcēšanās brīvību, kā arī ir pretrunā manabalss.lv noteikumiem. Tikmēr iniciatīvas autors Valentīns Jeremejevs  ir gatavs turpināt mēģinājumus Baltijas praida atcelšanai.     

Valentīns Jeremejevs  kopš 2016. gada vada Latvijas Zinātņu akadēmijas dibināto Latvijas Zinātnes fondu. Iniciatīvas autors vairākkārt lūdz nesaistīt viņa darba vietu ar personisko pārliecību.

Jeremejevs uzskata – sabiedrības vairākums iebilstot pret praidu galvaspilsētā, tāpēc tam jānotiek tur, kur iedzīvotāji neiebilst. Tāpēc viņš mēģina panākt tā aizliegumu.

“Man personīgi ir pazīstami seksuālo minoritāšu cilvēki, arī geji, un viņi arī absolūti pret to praidu. Tas nav personīgi mans viedoklis, ka viņi slimi, vienkārši runājot ar tiem cilvēkiem, pašiem gejiem, viņi saka, ka normāls cilvēks praidot neies, tāpēc, ka pēc tam visa tauta rādīs uz tevi ar pirkstu,” iniciatīvu pamatoja Jeremejevs.

Latvijas Zinātņu akadēmija nenodarbosies ar šīs diskusijas izvēršanu - tā īsā telefonintervijā norādīja tās prezidents Ojārs Spārītis. Intervijai klātienē viņš nepiekrita, un  Jeremejeva minētais esot viņa personiskais viedoklis.

“Man ir grūti komentēt, kas ir izraisījis šādu viņa reakciju. Es to varu skaidrot vienīgi kā viņa cilvēcisku pozīciju, viņš kā ģimenes cilvēks un kā tēvs diviem bērniem varēja paust savu pilsonisko vai personisko viedokli. Tas nav Zinātņu akadēmijas viedoklis,” sacīja  Spārītis.

Kopš pērnā gada maija Valentīns Jeremejevs vada arī Latvijas Zaļās partijas Rīgas nodaļu. Partijas vadītājs Edgars Tavars norādīja, ka šādi jautājumi nav apspriesti.

“Tas nav nekāds Rīgas nodaļas lēmums vai priekšlikums, tas ir konkrēta Latvijas pilsoņa, kas ir partijas biedrs, personīga iniciatīva,” uzsvēra Tavars.

Seksuālo minoritāšu un viņu draugu apvienība “Mozaīka” stāstīja, ka Baltijas praids ik gadu notiek vienā no Baltijas valstīm. Šogad pienākusi kārta Rīgai. 2015. gadā tas Rīgā pulcēja ap 5000 dalībnieku no visas Baltijas. Šogad tā mērķis ir svinēt dažādību, neaizvirzīt to prom no sabiedrības acīm.

“Mēs esam ar praida aizliegumiem bijuši tiesā trīs reizes, tai skaitā ir Augstākās tiesas lēmums par to, ka aizliegums bija nelikumīgs, tā kā nu jēgas un pievienotās vērtības tam nekādas, [..] tā kā ieteiktu darīt kaut ko lietderīgāku, kaut ko pozitīvu sabiedrībai. Nevis mēģināt apkarot un aiztikt kādu grupu,” sacīja  “Mozaīkas” valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina.

 Pilsoniskās iniciatīvas portāls manabalss.lv Jeremejeva ierosinājumu noraidījis vairāku iemeslu dēļ. Iniciatīva neatbilst paša portāla nostājai neiestāties pret, bet meklēt konstruktīvus risinājumus dažādiem problēmjautājumiem. Un tā neatbilst demokrātijas pamatvērtībām.

“Šāda iniciatīva pārkāpj pulcēšanās brīvības, tātad iniciatīva kādai specifiskai sabiedrības grupai - un turklāt šajā gadījumā ir piedāvājums tieši Rīgā - vienas pilsētas ietvaros samazināt pulcēšanās brīvības. Tas ir klajš pārkāpums pret demokrātijas pamatvērtībām, tāpēc šādu iniciatīvu nepublicēsim,” skaidroja “Manabalss.lv” vadītājs Imants Breidaks.

Valentīns Jeremejevs savukārt sola cīņu pret Baltijas praidu Rīgā turpināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti