Panorāma

Beigusies iespēja samaksāt nodokļus bez soda naudas uzrēķina

Panorāma

Pirotehniku joprojām lieto bezatbildīgi

«Manabalss.lv» atsakās vākt parakstus pret Baltijas praidu Rīgā

«Manabalss.lv» atsaka parakstu vākšanu pret Baltijas praidu Rīgā

Pilsoniskās iniciatīvas portāls Manabalss.lv atteicies vākt parakstus, lai apturētu Baltijas praida rīkošanu Rīgā, kas paredzēts šā gada 9. jūnijā. Atteikuma iemesls – šī iniciatīva vēršas pret demokrātijas pamatvērtībām – pulcēšanās brīvību, kā arī ir pretrunā manabalss.lv noteikumiem. Tikmēr iniciatīvas autors Valentīns Jeremejevs  ir gatavs turpināt mēģinājumus Baltijas praida atcelšanai.     

Valentīns Jeremejevs  kopš 2016. gada vada Latvijas Zinātņu akadēmijas dibināto Latvijas Zinātnes fondu. Iniciatīvas autors vairākkārt lūdz nesaistīt viņa darba vietu ar personisko pārliecību.

Jeremejevs uzskata – sabiedrības vairākums iebilstot pret praidu galvaspilsētā, tāpēc tam jānotiek tur, kur iedzīvotāji neiebilst. Tāpēc viņš mēģina panākt tā aizliegumu.

“Man personīgi ir pazīstami seksuālo minoritāšu cilvēki, arī geji, un viņi arī absolūti pret to praidu. Tas nav personīgi mans viedoklis, ka viņi slimi, vienkārši runājot ar tiem cilvēkiem, pašiem gejiem, viņi saka, ka normāls cilvēks praidot neies, tāpēc, ka pēc tam visa tauta rādīs uz tevi ar pirkstu,” iniciatīvu pamatoja Jeremejevs.

Latvijas Zinātņu akadēmija nenodarbosies ar šīs diskusijas izvēršanu - tā īsā telefonintervijā norādīja tās prezidents Ojārs Spārītis. Intervijai klātienē viņš nepiekrita, un  Jeremejeva minētais esot viņa personiskais viedoklis.

“Man ir grūti komentēt, kas ir izraisījis šādu viņa reakciju. Es to varu skaidrot vienīgi kā viņa cilvēcisku pozīciju, viņš kā ģimenes cilvēks un kā tēvs diviem bērniem varēja paust savu pilsonisko vai personisko viedokli. Tas nav Zinātņu akadēmijas viedoklis,” sacīja  Spārītis.

Kopš pērnā gada maija Valentīns Jeremejevs vada arī Latvijas Zaļās partijas Rīgas nodaļu. Partijas vadītājs Edgars Tavars norādīja, ka šādi jautājumi nav apspriesti.

“Tas nav nekāds Rīgas nodaļas lēmums vai priekšlikums, tas ir konkrēta Latvijas pilsoņa, kas ir partijas biedrs, personīga iniciatīva,” uzsvēra Tavars.

Seksuālo minoritāšu un viņu draugu apvienība “Mozaīka” stāstīja, ka Baltijas praids ik gadu notiek vienā no Baltijas valstīm. Šogad pienākusi kārta Rīgai. 2015. gadā tas Rīgā pulcēja ap 5000 dalībnieku no visas Baltijas. Šogad tā mērķis ir svinēt dažādību, neaizvirzīt to prom no sabiedrības acīm.

“Mēs esam ar praida aizliegumiem bijuši tiesā trīs reizes, tai skaitā ir Augstākās tiesas lēmums par to, ka aizliegums bija nelikumīgs, tā kā nu jēgas un pievienotās vērtības tam nekādas, [..] tā kā ieteiktu darīt kaut ko lietderīgāku, kaut ko pozitīvu sabiedrībai. Nevis mēģināt apkarot un aiztikt kādu grupu,” sacīja  “Mozaīkas” valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina.

 Pilsoniskās iniciatīvas portāls manabalss.lv Jeremejeva ierosinājumu noraidījis vairāku iemeslu dēļ. Iniciatīva neatbilst paša portāla nostājai neiestāties pret, bet meklēt konstruktīvus risinājumus dažādiem problēmjautājumiem. Un tā neatbilst demokrātijas pamatvērtībām.

“Šāda iniciatīva pārkāpj pulcēšanās brīvības, tātad iniciatīva kādai specifiskai sabiedrības grupai - un turklāt šajā gadījumā ir piedāvājums tieši Rīgā - vienas pilsētas ietvaros samazināt pulcēšanās brīvības. Tas ir klajš pārkāpums pret demokrātijas pamatvērtībām, tāpēc šādu iniciatīvu nepublicēsim,” skaidroja “Manabalss.lv” vadītājs Imants Breidaks.

Valentīns Jeremejevs savukārt sola cīņu pret Baltijas praidu Rīgā turpināt.

Saistītie raksti
32 komentāri
Antiglobalisti Latvijasantiglobalisti
http://www.tautaslabklajibai.lv/pievienojies/?fbclid=IwAR1h9ZbllZJsTBXP2_WH30KVbfaSd9Yy1HZ6UDPHBDVZ4UBi1vNHAtT2_pU
Rihards Ronis
Mana balss ir VILTUS portāls, nekad nesaistieties ar viņiem , viņi ievāc jūsu datus un pēc tam tos izmanto tikai un vienīgi savām vajadzībām , iespējams pārdod, tas portāls ir veidots lai nomierinātus tautu, uz laiku, kamēr Tauta neapjēgs ka tam nav nekādas Jēgas
Andrejs Bubinduss
Ts nav nekāds atteikuma pamatojums. Bet izskatās, ka lezbas un geji sorosīdu bīdīti, kūrē visu, sākot no Ārlietu ministrijas, beidzot ar kapsētām. Tam jādar gals
Inta Juhnēviča
Praids nav vienkārša pulcēšanās. Tas ir negods. Zilie nav nekādi apspiesti nabadziņi, bet gan plēsīgas piraņas. Neticiet viņu čīkstēšanai un nedodiet tiem vaļu.
janis bakevics
Tā tomēr ir kašķa meklēšana! Mēs jums parādīsim... Nu nepatīk dzimumizlaidība ,īpaši tās afišēšana,jebkurā formā! Tūlīt vajadzēs feministēm un citiem ekstrēmistiem...Alternatīvie riteņbraucēji jau izpildās! Atbalstu domu par festivāla variantu,lai man neriebtos praida dienā iziet pilsētā...
Anonīms lietotājs 17776
Es domāju, ka ar laiku tas tajā arī varētu pārvērsties, jo praida galvenais mērķis būt redzamiem. Pirms dažiem gadiem politiķi atbildēja - priekš kam Latvijā tādas tiesības, ja Latvijā nav geju. Un to pāsu ir teikuši arī citās valstīs. Pateicoties praidam, lai ka'ds viņš arī nebūtu, to neviens vairs neuzdrošināsies teikt. kamēr vien tas radīs ažiotāžu, kamēr kāds gribēs to apspiest vai pat izr''ekināties ar tādiem, tkmēr to uzskatīs par nepieciešamu tieši šādā formā - tas ir treiks. Kad nebūs vajadzības to uzturēt kā protestu pert apspiestību, tas kļūs klusāks, lokālāks un koncentrētāks - tas kļūs par pašu dalībnieku tikšanos, nevis par gājienu. Diemžēl, Latvijā tas ir tālu, tieši dēļ tā, ka daži labi (tais skaitā vecie politiķi) negrib to pieļaut. Diemžēl, bet Latvija ir tālu no attīstītas valsts, ja salīdzina ar piemēru pasaulē, kur ar tautas balsojumu tiek legalizētas viendzimuma laulības. Beigās secinājums viens - politiķiem to aizliegt interesē vairāk, kā tautai.
Marija Stepe
Tā nav demokrātija. Tas ir totalitārisms! :)
Anonīms lietotājs 17776
Mīļie cilvēki, demokrātija nozīmē, ka ikvienam ir tiesības izteikties un vairākums nosaka kopīgo ceļu. Vienmēr kādam kaut kas nepatiks. Laiki, kad vairākums bija tumsoņas ir garām, tagad laiks pieņemt patiesību un atzīt visus cilvēkus kā vienlīdzīgus ar vienādām tiesībām uz dzīvi. Totalitārisms būtu, tieši ja pulcēšanos aizliegtu bez likumiska pamata, tikai ar argumentu, ka to neatbalsta līderis. Demokrātijā tiek vērtēts, kādas cilvēciskās brīvības likums aizstāv. Un netiek pieļauta diskriminācija. Tādām tumsoņām kā Tev laikam skaidri un gaiši jāpajautā - vai nu mūs atzīst par pilnvērtīgiem latvijas iedzīvotājiem ar tādām pašām tiesībām uz tādu pašu dzīvī, kā citiem, vai arī valsts no mums neiekasē nodokļus. Viss vienkārši. Ja valsts diskriminē mūsu tiesības, lai tas pats notiek ar nodokļiem - nav tiesību, nav nodokļu.
Castrese Tipaldi
https://houseofmaedhros.wordpress.com/2014/11/15/the-strange-courage-of-edgars-rinkevics/ After the strange courage of Rinkevics, now we have the strange democracy of "Mana balss", according to which your voice is allowed to be heard publicly only if you support the abomination (they call it "pride", because they are proud of the abomination) or whatever other "value" the alien interests which rule Latvia in spite of the people pursue. It's not the first time they do it and will not be the last. Get used to enjoy your freedom, o people of Latvia: you will be absolutely free to do whatever they want! It's demonocracy, baby! Try to organize a manifestation in support of something considered taboo by those alien interests (for example, to adopt the same law they have in Russia to protect children from the abomination propaganda), and you will see how much is worth your "pulcēšanās briviba" and the "demokrātijas pamatvērtībās" with which all the hypocrites here fill their mouths
Klāvs Leimanis
Geji un lesbietes gultā dara tieši to pašu ko heteroseksuāli pāri. Vienīgā atšķirība, ka viņi neražo dzīvu vecāku bāreņus, bērnu namu audzēkņus. Ja sabiedrības lielas daļas attieksme pret seksuālajām minoritātēm būtu pienācīgi lojāla, daudzi no viņiem varētu atrast sev mājas pie geju vai lesbiešu pāriem.
Edgars Kļaviņš
Vesela banda anonīmu pederastu komentāros sarakstījuši savas stulbos spriedelējumus !!!
Anonīms lietotājs 17776
Un to starpā vecs kraķis kā Tu, kuram tik ļoti svarīgs šis jautājums, ka nav iespējams aiziet paklusējot. Tā vietā jāatstāj kaut kāds stulbs skrebelējums. Acīm redzot pašam žēl, ka jaunība aizgājusi slēpjoties un nu tik vecu neviens puisis vairs negrib. Citādāk jau nebūtu vajadzības lietot terminu, ar kuru apzīmē pieaugušos, kam ir seksuālas attiecības ar tīni.
Edmunds Brente
Praidu var rīkot kādā noteiktā slēgtā vietā, kā piemēram dažādi mūzikas, mākslas utt. festivāli. Tad tur droši var piedalīties visi interesenti. Pārējai sabiedrības daļai, kura to nevēlas redzēt, tas nav arī jāredz.
Mārtiņš Šimis
Anonīmais, par to pirmo es tev pilnīgi piekrītu - publiskam seksam nav jānotiek - un nekā cita arī nenotiek; neesmu piefiksējis ka notiktu heteroseksuāļu praida gājieni. Par to otro - saki, mūsu tauta, valsts un kultūra ir tik nožēlojama, ka tās saknes vajag iznīdēt?
Anonīms lietotājs 17776
Tad tieši tādā pašā garā aizliegsim arī praktizēt hetero mīcīšanos sabiedrībā un reliģisko uzsktu uzpiestību, sākot latvijas himnu un satversmi.
Anonīms lietotājs 17776
Lasot komentārus (daudzi no kuriem tiek dzēsti, jo pārkāpj jebkuras veselā saprāta normas) rodas jautājums, kuri ir patiesie deģenerāti - tie, kas grib dzīvot pilnvērtīgas dzīves, mierā, bez diskriminācijas un vardarbības, vai tie, kas tieši pretēji aicina uz naidu, fizisku vardarbību un genocīdu? Pirms lielāties par savu ģimeņu svētību paskatieties spogulī, par kādiem lopiem paši esat palikuši!
Anonīms lietotājs 17890
Putina faniem nepatīk demokrātija? Nu jā, viņu dārgajā Krievijā bez problēmām tiktu pārkāpta viena no demokrātiskajām brīvībām - pulcēšanās brīvība un šāds gājiens tiktu aizliegts bez jebkāda tiesiska un racionāla pamatojuma. Nabaga nelgas, neviens jūs te netur :)))
Anonīms lietotājs 17722
Te tev nu bija demokrātija! :-D
Jānis Melderis
normāls cilvēks praidot neies, tāpēc, ka pēc tam visa tauta rādīs uz tevi ar pirkstu... No taa es tad saprotu, ka Jeremejevs gejus (vismaz savus geju draugus), kas neiet gaajienaa tomeer atziist par normaaliem cilveekiem. Bet tad es atkal nesaprotu, kaapeec normaalie cilveeki nevaretu iet gaajienaa???
Alois Ratzingers
"..... normāls cilvēks praidot neies, tāpēc, ka pēc tam visa tauta rādīs uz tevi ar pirkstu,” Tas gan kaut ko liecina par tā saucamo "tautu". Un, diemžēl, ne to labāko...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti