Pēcpusdiena

Kādas pārmaiņas gaida Latvijas Radio?

Pēcpusdiena

Turpinās bezvēsts pazudušā mazā Ivana meklējumi

Kampaņas „Mana jūra” ekspedīcija dodas ceļā

Kampaņas «Mana jūra» ekspedīcija uzsāk ceļu no Nidas uz Ainažiem

10. jūlijā ceļā dodas kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija no Nidas uz Ainažiem, kuras mērķis ir ne tikai iepazīt Latvijas piekrasti, bet arī  pievērst uzmanību piekrastes piesārņojumam, monitorēt to un meklēt iespējas to samazināt.

Pirmdien, 10. jūlijā, 12 cilvēku ekspedīcija uzsāka 270 kilometrus garo ceļu uz Nidu, no kuras pārējo ceļa posmu līdz Ainažiem grupa mēros kājām. Atšķirībā no iepriekšējiem pieciem gadiem šoreiz ekspedīcijā dodas salīdzinoši neliela cilvēku grupa, jo šī gada darāmo darbu apjoms ir tik liels, ka talkā aicināti paši izturīgākie kampaņas un aktivitāšu veterāni.

Sestajā kampaņas gadā sāktas arī jaunas iniciatīvas, īpaši uzsverot darbu ar datiem un pašvaldību uzrunāšanu. Tiek apzināti cilvēki, kuriem interesē piekrastes lietas, īpaši piesārņojuma problēma, Latvijas Radio stāstīja kampaņas „Mana jūra” pārstāvis Jānis Ulme.

Šī gada kampaņas galvenie uzdevumi ir risinājumu meklēšana piekrastes aizsardzībai un attīrīšanai no jūru piesārņojošajiem atkritumiem, veidojot ciešu sadarbību ar iedzīvotājiem, pašvaldībām un uzņēmējiem. 

Ulme norādīja, ka ekspedīcijas mērķis ir nospraust maršrutus un saprast, kā labāk veikt piekrastes sakopšanas darbus. Galvenais mērķis esot sagaidīt Latvijas simtgadi ar tīru piekrasti. Tāpēc arī nākamā gada kampaņai plānotas ļoti daudzas aktivitātes, kuras zināmas būs jau pavisam drīz. 

Kad kampaņa tika uzsākta 2012.gadā, piekrastes piesārņojuma temats nebija tik aktuāls, un uztvere par šiem jautājumiem pavisam noteikti esot mainījusies, kas parādās arī likumdošanas izmaiņās, stāstīja Ulme. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti