Malnavas koledža pēc apvienošanās ar LLU cer uz attīstību

Lai veicinātu izglītības programmu attīstību un pēctecību lauksaimniecības jomā, Malnavas koledža no šā gada 1. janvāra darbojas kā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aģentūra. Šāds solis sperts, cerot uz straujāku attīstību un jaunu iespēju nodrošināšanu saviem studentiem un absolventiem.

Malnavas koledža pēc apvienošanās ar LLU cer uz attīstību
00:00 / 04:08
Lejuplādēt

„Tiks sakārtots mācību korpuss Muižas ielā 4, atjaunotas arī vecās vēsturiskās ēkas. Tiks izveidota eksperimentālā laboratorija dažādu mūsu izglītības un studiju programmu īstenošanai, kā arī veidots mūža izglītības un tālākizglītības centrs,” izrādot nupat simto pastāvēšanas gadadienu atzīmējušās Malnavas koledžas ēku, pastāstīja direktore Sandra Ežmale. Viņa norādīja, ka šogad Malnavas koledžas renovācijai tiks tērēti vairāk nekā 5 miljoni eiro. Iepriekš viņa par gaidāmajām pārmaiņām stāstīja intervijā Latvijas Radio.

Ežmale iepazīstināja, ka Malnavas koledža ir lauksaimniecības vidējās un 1. līmeņa augstākās izglītības iestāde. Tajā tiek īstenotas izglītības programmas lauksaimniecības mehanizācijā un autotransportā, augkopībā, lopkopībā, dārzkopībā un lauksaimniecības uzņēmējdarbībā.

„Turpmāk mūsu audzēkņi un studenti saņems diplomu, kur būs rakstīts LLU Malnavas koledža.

Tāpat mēs integrēsimies LLU darbībā. Tas nozīmē arī programmu salāgošanu tā, lai jaunietis varētu ērtāk, ātrāk, vieglāk iegūt kvalifikāciju, sākot ar zemāko līmeni un beidzot ar visaugstāko līmeni augstskolā. Tas nozīmē arī daudzpusīgāku iesaisti projektos un arī konferenču organizēšanā,” stāstīja Ežmale.

LLU studiju prorektors Aigars Laizāns uzsvēra, ka abu mācību iestāžu apvienošanās nodrošinās pēctecību programmās, veicinās izglītības kvalitāti un radīs jaunas iespējas jauniešiem, kuri par savu pirmās lauksaimniecības izglītības ieguves vietu izvēlēsies Malnavu un vēlāk turpinās studijas LLU.

„Tas galvenais ieguvums ir, ka mēs skaidri zināsim, kas ir sagatavots šajā koledžas līmenī.

Mēs savstarpēji izvērtējam programmas. Gan LLU mainīs savu programmu atbilstoši studiju kvalitātes jautājumiem, gan arī Malnavā pielāgos studiju programmu tādā veidā, lai jaunieši apgūtu jaunākās zināšanas un viņiem būtu iespējas tupināt studijas LLU vai kādā citā augstskolā,” skaidroja Laizāns.

Studējošo skaita samazināšanās ar lauksaimniecību saistītajās izglītības iestādēs liecina par intereses zudumu jauniešu vidū par šīm specialitātēm. Zemkopības ministra padomnieks Edvards Ratnieks uzsvēra, ka lauksaimniecības izglītības iestādēm ir nepieciešams atbalsts.

„Zemkopības ministrija atbalstīja gan LLU, gan Malnavas koledžas vēlmi apvienoties, jo mēs ļoti labi saprotam, ka tikai sadarbībā rodas lielas iespējas. Un īpaši, ja tā ir zemkopības nozare, kas mums ir jāstiprina. Īpaši, ja tā ir lauksaimniecības izglītība, kura diemžēl jau vairākus gadus ir mazāk pieprasīta. Mēs esam sapratuši, ka ir vajadzīgs atbalsts lauksaimniecības izglītības iestādēm. Zemkopības ministrija saskata vairākas iespējas, kā vēl varētu uzlabot lauksaimniecības izglītības attīstību Latvijā. Joprojām notiek sarunas ar Izglītības un zinātnes ministriju, atsevišķām koledžām un profesionālajām skolām ar iespēju būt LLU ekosistēmā,” stāstīja Ratnieks.

Šajā mācību gadā Malnavas koledžā dažādas ar lauksaimniecību saistītas profesijas apgūst vairāk nekā 450 audzēkņu un studentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt