Māla centrā Latgalē sācies lielais keramikas bazārs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Iet ļaudis garām lielveikaliem un Ķīnas ražojumiem un iegādāties praktiskas, mīļas un siltas cilvēkroku darinātas dāvanas - aicina Latgales podnieki.

Māla bļodiņas, trauki piparkūkām vai zirņiem, vāzes, svečturi – galvenokārt, tās ir praktiskas lietas, par ko šogad lielāku interesi, meklējot dāvanu tuvākajiem, izrāda bazāra apmeklētāji.

Līdz gada beigām šajā keramikas bazārā ir iespēja ne vien iegādāties Ziemassvētku vai Jaungada dāvanas un tikties ar podniekiem - šo enerģētisko dāvanu meistariem, bet arī pašu rokām darināt savu māla lietiņu, ar ko iepriecināt svētkos mīļos vai radīt noskaņu, rotājot svētku eglīti.

Keramikas bazārs šīs nedēļas nogalē Daugavpilī māla centrā ir plaši vēris durvis apmeklētājiem, visiem tiem, kuri šajos svētkos vēlas no sirds un silti iepriecināt savus tuviniekus, stāsta podniece Lilija Zeile. „Var nākt jebkurā laikā, sastapt mūs (..) un iegādāties cilvēku darinātas lietas," saka Zeile. „Ļoti praktiskas mantas: bļodiņas, trauki, svečturi (..)," mantas, ko iespējams iegādāties tirgū, uzskaita Zeile.

Tikpat labi tuviniekus var priecēt ar māla zirgiem, tas ir nākamā gada astroloģiskais simbols, ko darinājusi podniece Nellija, viņas darbus izrāda kolēģe, keramiķe Līga Čible. „Meistari ir uztaisījuši darbiņus zirga tēmā, kas var būt gan kā dāvana, gan kā kulons," norāda Čible.

Kamēr pieaugušie lielākoties izvēlas iegādāties meistaru darinājumus kā dāvanas tuviniekiem, tikmēr bērni tepat meistardarbnīcās savas dāvanas no māla veido pašu, ne pirmo gadus to ar saviem draugiem dara Sandis. Viņš zina, kam jābūt Ziemassvētkiem – eglītei, eņģelīšiem un citiem svētku simboliem.

Arī mazā Vlada tieši te no māla veido savas dāvanas un rotājumus eglītei. Skaistākais darbs nonāks māmiņas rokās. „Saviem tuviniekiem es gribu uzdāvināt piekariņus eglītei – eglītes rotājumus, eņģelīšus, rūķīšus un arī Salatēti," saka Vlada, atzīstot, ka visgrūtāk ir veidot rūķi un Salatēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti