Makšķernieki un motorizēto sporta veidu pārstāvji nespēj sadzīvot Limbažu Lielezerā

Limbažu Lielezeru atkal sākuši dalīt makšķernieki un ūdens sporta veida cienītāji. Atsākušās sarunas, ka būtu nepieciešami grozījumi novada saistošajos noteikumos, kas nosaka Lielezera ūdenstilpes un piekrastes zonas uzturēšanu kārtībā. Tos rosina biedrība „Sports Limbažu novadam”, tā biedri nodarbojas ar ūdens sporta veidiem, bet šie noteikumi ierobežo viņu darbību.

Noteikumus par Limbažu Lielezeru pēc novada izveides pieņēma 2010. gadā. Tajos vispār bija liegts šajā ezerā izmantot kuģošanas līdzekļus, kas aprīkoti ar mehānisko dzinēju, kuru jauda pārsniedz 3,7 kilovatus. Tomēr ūdens sporta veidu cienītāji jau pēc aptuveni pusgada panāca grozījumus šajos saistošajos noteikumos. Tie atļāva Lielezerā izmantot kuģošanas līdzekļus, kuru jauda ir lielāka par 3,7 kilovatiem. Tiesa, motorizētajiem tika noteikti ierobežojumi, nosakot konkrētu teritoriju un laikus, kad viņi var pārvietoties pa ezeru. Viena diena - sestdiena - viņiem ir liegta. Šie aizliegumi tika noteikti, lai ievērotu arī citu interešu grupu - makšķernieku un atpūtnieku intereses.

Ir pagājuši četri gadi, attīstījusies biedrības „Sports Limbažu novadam” sporta bāze. Piesaistot „Leader” finansējumu, izveidota veikborda skoliņa, iegādāts inventārs, un ūdens sporta veida entuziasti rosina samazināt viņiem ierobežojumus Lielezera izmantošanā. Viņi grib panākt, ka Lielezeru kuģošanai ar līdzekļiem, kuru jauda pārsniedz 3,7 kilovatus, viņi varētu izmantot visas nedēļas dienas, arī sestdienu. Tāpat viņu interese ir pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās, kad ļauts Lielezeru izmantot līdz 19 vakarā, šo laiku pagarināt līdz pulksten 22. Motorizētie uzskata, ka ir negodīgi kādai cilvēku grupai - šajā gadījumā makšķerniekiem - dot lielākas tiesības uz ezeru, jo viņiem ļauts to izmantot katru dienu un to viņi var darīt arī ziemā. Ezers pieder visiem. 

Makšķernieki iebilst pret motorizēto sportistu priekšlikumu ļaut viņiem lielāku vaļu. Copmaņi ir novērojuši, ka motorizētie neievēro novada saistošos noteikumus, tāpēc vairākkārt ir saukta pašvaldības policija.

Viņi vērtē, ka braucēji izturas bravūrīgi, laikā, kad tie pārvietojas, tiek bīstami šūpotas makšķernieku laivas, droši tajās nevar justies līdzpaņemtie bērni.

Savukārt motorizētie braucēji apgalvo, ka viņi ievēro noteikumus, tos pārkāpj iebraucēji. Viņi kā iemeslu šādai makšķernieku attieksmei pret sevi min skaudību, ka tiem nav tādu kuģošanas līdzekļu.

Tiek izteikts minējums, ka varbūt motorizētie braucēji makšķerniekiem traucē nelikumīgi izlikt tīklus. Atpūtnieku viedokli šobrīd grūti noskaidrot, jo Lielezera pludmale ir tukša, viņi arī nav organizēta interešu grupa, lai varētu noformulēt kopēju viedokli.

Šonedēļ pašvaldībā kopā sanāca makšķernieku un motorizēto pārstāvji. Katrs palika pie sava, vieni grib ierobežojumus saglabāt, otri - atcelt. Klātesošie gan atzina, ka tāda situācija izveidojusies tādēļ, ka trūkst koleģialitātes, cieņas vienam pret otru. Ja to varētu panākt, viss būtu kārtībā. Galu galā - visi pašu cilvēki vien ir. Tika nolemts nākamnedēļ pašvaldībā sanākt kopā nelielākā grupā abu pušu pārstāvjiem, lai meklētu kompromisu.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti