Makšķernieki pie ūdenspolicijas reidiem jau pieraduši

Cilvēku glābšanas darbi, makšķernieku, kuteru un jahtu vadītāju kontrole. Tādi ir ikdienas darbi, ko uz ūdens veic Rīgas pašvaldības policija. "Labrīt, Latvija!" devās paskatīties, kā viņi kontrolē Rīgas ūdens tilpnes. Kā stāsta Rīgas pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Liepnieks, makšķernieki pie policijas pārbaudēm ir pieraduši, tāpēc daudz pārkāpumu netiek konstatēts.

Makšķerniekiem tiek pārbaudīts, vai ir makšķerēšanas atļaujas un vai laiva aprīkota ar nepieciešamo drošības ekipējumu. Ja visi dokumenti un pārējais ir kārtībā, policija var stūrēt kuteri tālāk.

Pašvaldības policisti uz ūdens itin bieži aizdomīgos gadījumos arī pārbauda, vai kuteru un jahtu vadītāji nevada transportlīdzekli dzērumā.

Pēc tam kad policisti pārbaudījuši vairākus makšķerniekus, pa rāciju tiek saņemta ziņa – Daugavā pie Andrejostas apgāzusies jahta. Policistu laiva lielā ātrumā steidzas uz notikuma vietu.

Izrādās - viltus trauksme. Jahta nav apgāzusies, tai vienkārši sabojājusies stūres iekārta, tāpēc tā vairs nav bijusi vadāma. Viens no robežsargu kuteriem to jau ir piesējis trosē un velk uz ostu. Šķiet, uz ūdens ir citādi likumi, kā uz ielas. Palīdzība ir tūlītēja.

Kā atzīst paši policisti - darbs uz ūdens ir interesants. Esot bijuši arī gadījumi, kad jahtu vai kuteru īpašnieki bēg no policijas, bet uz ūdens jau nekur tālu neaizbēgsi. Tālāk par Rīgas HES tāpat neviens netiks un izkāpt sauzemē, bēgot no policistiem, nepaspēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti