Makšķerēšanas licences Daugavā aiz Pļaviņām nav pieejamas ieilgušas papīru saskaņošanas dēļ

Kamēr piecas valsts iestādes saskaņo makšķerēšanas licences noteikumus, nevar iegādāties licenci makšķerēšanai Daugavā – Aizkrauklē, lejpus Pļaviņu HES – un legāli makšķerēt zivis šajā posmā, Latvijas Radio pastāstīja vietējā laikraksta “Staburags” redaktore Agita Grīnvalde-Iruka.

Šajā aptuveni kilometru garajā Daugavas posmā, kas ir zivju nārsta migrācijas ceļš, ir noteikti ierobežojumi zivju resursu aizsardzības nolūkā un ir atļauta tikai licencētā makšķerēšana, bet nu jau ilgāku laiku licenci nopirkt nevar.

Šādās vietās licences izsniegšanu nodrošina pašvaldība vai nevalstiskās organizācijas, un Aizkraukles dome nolēma to uzticēt Vides aizsardzības asociācijai. Taču 2017. gadā pieņemtie noteikumi, kas regulēja licenču izsniegšanu, šogad zaudēja spēku, bet jaunie vēl nav stājušies spēkā, tāpēc licences nevar izsniegt. 

Asociācija skaidroja, ka jaunu noteikumu projekts ir sagatavots, bet noteikumi ir jāsaskaņo piecās valsts iestādēs, un katra iestāde var par saskaņošanu lemt mēnesi. Iesniegt projektu visas iestādēs vienlaicīgi arī nevar, jo tad, ja kāda iestāde pieprasīs izdarīt labojumu, tad visām pārējām iestādēm atkal jāsniedz jauns projekts, stāstīja laikraksta “Staburags” pārstāve.

Līdz ar to projekta saskaņošana var ievilkties pat uz pusgadu, stāstīja Grīnvalde-Iruka.

Uz norādi, ka projekta saskaņošanu varēja sākt savlaicīgāk, asociācija skaidroja, ka ar to nodarbojas brīvprātīgie entuziasti.  Asociācija arī labprāt atteiktos no šī pienākuma  un uzticētu to kādai citai organizācijai, bet to var darīt tikai organizācija, kurā ir vides inspektori, jo licencētā makšķerēšana arī ir jāuzrauga.

Vēl viens iespējamais variants būtu atteikties no licencēm un vispār noteikt šajā posmā liegumu, bet tas varētu tikai veicināt maluzvejniecību. Tāpēc makšķernieki cer, ka līdz gada beigām tomēr varēs visu saskaņot un sākt izsniegt licences, stāstīja “Staburaga” redaktore.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt