Pēcpusdiena

Valdība atliek lēmumu par valsts apmaksāto onkoloģisko medikamentu iegādes kārtību

Pēcpusdiena

Latvijas otrā pensiju līmeņa uzkrājums nav tik liels, lai ieguldītu mežos

Maksātnespējas administratoru rindu rosina sajaukt reizi ceturksnī

Maksātnespējas administratoru rindu lietu sadalē rosina jaukt biežāk

Tieslietu ministrija (TM) rosina maksātnespējas administratoru rindu lietu sadalē jaukt biežāk. Tāpat ministrija vēlas mainīt kārtību, kādā administrators var atteikties no konkrēta procesa, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" sacīja ministrijas Nozaru politikas departamenta direktore Jekaterina Macuka.

Pašlaik administratoriem maksātnespējas procesa lietas tiek sadalītas rindas kārtībā. Kārtas numuru rindā piešķir nejaušā secībā. Gada pirmajā darba dienā rindu maina, atkal sarindojot administratora amata pretendentus nejaušā secībā.

Macuka skaidroja, ka ar izskatīšanai valdībā iesniegtajiem noteikumu "Kārtība, kādā Maksātnespējas administrācija izvēlas un iesaka tiesai maksātnespējas procesa administratora amata kandidātu" grozījumiem tiek piedāvāts rindu jaukt biežāk – nevis reizi gadā, bet reizi ceturksnī.

Priekšlikumu uzlabot rindas kārtību TM iesniegusi Maksātnespējas administrācija, kas vēlas šo procesu padarīt caurspīdīgāku, ņemot vērā, ka sabiedrībā ik pa laikam izskan bažas, ka rindas mehānisms nedarbojas tā, kā vajadzētu. Proti, ik pa laikam dzirdēts par atsevišķiem gadījumiem, kad ir aizdomas par manipulācijām ar šo rindu.

"Maisot rindu biežāk, nebūs iespējas izskaitļot rindu," uzskata TM pārstāve.

Tāpat ar grozījumiem noteikumos paredzēts noteikt, ka administratori bez objektīva pamatojuma nevarēs atteikties no lietas, kas piešķirta rindas kārtībā. Pašlaik noteikts, ka administratoram jāatsakās no lietas, ja ir interešu konflikts. Taču tas, vai administratoram ir pamats atteikties no lietas vai ne, būs tiesas ziņā.

Ārvalstu investoru padomes Latvijā Maksātnespējas darba grupas pārstāvis Helmuts Jauja Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka viena no problēmām maksātnespējas procesa lietu sadalē bijusi rinda, ar ko mēģināts daudz manipulēt. Taču šīs iespējas pēdējo gadu laikā mazinātas, bet ne pilnībā izskaustas.

Viņš atzina, ka joprojām ir bažas par to, vai šo rindu iespējams ietekmēt ārēji. "Jautājums, vai rinda ir droša un vai nav iespējams no malas tai piekļūt," teica Jauja, uzteicot TM plānus rindu lietu sadalē jaukt biežāk, bet vienlaikus aicinot pievērst lielāku uzmanību kiberdrošības jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti