Maksātnespējas administrācijas direktora amatam virza Inesi Šteinu

Rekordlielu laiku bez direktora strādājošā Maksātnespējas administrācija (MNA) drīzuma beidzot var tikt pie vadītāja – tās direktora amatā tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) virza Inesi Šteinu, informēja Tieslietu ministrija. 

Šteinu Valsts kancelejas organizētā vērtēšanas komisija atzinusi par vislabāk atbilstošo pretendentu šim amatam noteiktajām prasībām.

Tieslietu ministrs atzīst, ka Ineses Šteinas līdzšinējā ilggadīgā pieredze valsts pārvaldē, tostarp stratēģiskajā vadībā un pārmaiņu vadībā, ļaus viņai sekmīgi organizēt savu un Maksātnespējas administrācijas darbu.

Šteinai ir maģistra grāds ekonomikā, ilggadēja pieredze vadošos amatos valsts pārvaldē, strādājot gan Nodarbinātības valsts aģentūrā un Finanšu ministrijā.
 

Vadības kompetenču novērtēšanā Šteina ieguva vislabāko novērtējumu.


Pretendentu vērtēšanas komisijā ir iekļauti Tieslietu ministrijas un Valsts kancelejas pārstāvji, vērtēšanas procesā novērotāju statusā piedalījās arī Latvijas Darba devēju konfederācijas un Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvji.

Pēc tikšanās ar komisijas ieteikto pretendenti ministrs uzsver, ka Inese Šteina “savā darbībā būs vērsta uz reformām un spēs profesionāli vadīt maksātnespējas procesu uzraugošo institūciju, lai nodrošinātu MNA kompetencē esošo uzdevumu izpildi”.

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs, pretendentu vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Raivis Kronbergs norāda, ka Šteinai ir vairāk nekā desmit gadu pieredze valsts pārvaldē, tostarp projektu vadībā un citu iestāžu īstenoto projektu uzraudzībā un kontrolē, kas liecina par labām vadības kompetencēm, lai sekmīgi organizētu starpinstitūciju sadarbību maksātnespējas jomā.

Valdība par Šteinas apstiprināšanu varētu lemt 14.februārī, bet jaunos amata pienākumus viņa varētu sākt pildīt 20.martā.

Jau ziņots, ka, saņēmis kritiku par savu darbu, Maksātnespējas administrācijas iepriekšējais direktors Ervīns Ābele savu kabinetu atstāja jau 2016.gada marta beigās. Amata atalgojums ir 2264 eiro pirms nodokļu nomaksas. Taču pretendentu meklējumi ilgu laiku bijuši neveiksmīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti