Maksas TV nelegālo pieslēgumu skaits Latvijā pērn samazinājies gandrīz par 20%

Maksas televīzijas nelegālo pieslēgumu mājsaimniecību skaits Latvijā pagājušajā gadā samazinājies gandrīz par piektdaļu, atklāja Stokholmas Ekonomikas augstskolas profesora Arņa Saukas jaunākais pētījums.

Nelegālo pieslēgumu pagājušajā gadā izmantoja 62 000 mājsaimniecību. Atbilstoši pētnieka aprēķiniem, šāda rīcība radījusi valstij tiešos zaudējumus vairāk nekā sešu miljonu eiro apmērā.

Dace Kotzeva pa nelegālajiem TV pieslēgumiem
00:00 / 00:18
Lejuplādēt
Biedrības „Par legālu saturu” izpilddirektore Dace Kotzeva sacīja, ka “to artavu problēmas risināšanā ir devusi Valsts policijas efektīvā rīcība. Ceru, ka kopumā arī sabiedrība paliek apzinīgāka”.

 

“Tas ir tāds kopīgs darbs gan industrijai no mūsu puses, ko mēs pārstāvam biedrībā, gan arī tiesību aizsardzības iestāžu aktīvā rīcība. Un es esmu ļoti gandarīta, ka Latvija ir atdevusi savu pirātisma lielvalsts statusu citām valstīm, jo Latvijā situācija uzlabojas. Vēl ir daudz jādara interneta pirātisma jomā, un tur jāstrādā ar jautājumiem, kas saistīti ar tehniskās piekļuves ierobežošanu nelegālām interneta vietnēm. Tas mums ir nākotnes plānā,” sacīja Kotzeva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti