Maksa par pensiju piegādi nākamgad tomēr nepalielināsies

Maksa par pensiju piegādi dzīvesvietā ar Latvijas Pasta starpniecību nākamajā gadā tomēr nemainīsies, informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Šo summu, tāpat kā līdz šim, aģentūra ieturēs no izmaksātās pensijas, pabalsta vai atlīdzības un pārskaitīs Latvijas Pastam.

Iepriekš bija plānots, ka no nākamā gada šī pakalpojuma maksa palielināsies divas reizes. Pakalpojumu izmanto vairāk nekā 77 tūkstoši cilvēku.

Iveta Daine: Maksa par pensiju piegādi uz mājām nemainīsies Paula Dēvica

  Aģentūras preses sekretāre Iveta Daine pastāstīja, ka pēc tam, kad tika noslēgts jaunais līgums ar Latvijas Pastu, bija paredzēts, ka būs paaugstināta pensiju un pabalstu piegāde saņēmējiem dzīvesvietā un  2020. gadā tie būs 4,88 eiro.

  “Bet tagad gribam visus nomierināt. Labklājības nozare ir atradusi budžetā līdzekļus. Un šī summa nākamajā gadā nepalielināsies. Tātad kā līdz šim no pensijas, pabalsta vai atlīdzības  katram saņēmējam, kuram pasts piegādās dzīvesvietā, ieturēs 2,39 eiro. Tieši tāpat, kā tas ir šogad,” skaidroja Daine.

  KONTEKSTS:

  Ziņa par to, ka no nākamā gada ievērojami sadārdzināsies pensiju un pabalstu piegāde mājās, izraisījusi plašu sabiedrības rezonansi. Izmaksu pieaugums bija plānots no 2,39 eiro šogad līdz nepilniem 5 eiro nākamgad, 2021. gadā pārsniedzot 5 eiro. Neizpratni par to pauduši pensionāri un cilvēki ar invaliditāti, kas uzskata, ka palīdzīga roka būtu jāsniedz valstij. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti