Panorāma

Panorāma

Panorāma

Nav kvoruma balsojumā par bāriņtiesas vadību

Nepamatots NMPD izsaukums būs dārgāks

Maksa par nepamatotu «neatliekamās palīdzības» izsaukumu pieaugs par 40%

Maksa par nepamatotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) jeb "neatliekamās palīdzības" izsaukumu palielināsies par 40%. Par valdībā trešdien, 21.novembrī, apstiprinātajām izmaiņām NMPD pakalpojumu cenrādī informēja Veselības ministrijā (VM).

Līdz šim maksa par nepamatotu izsaukumu bija 40,14 eiro, bet turpmāk par to būs jāmaksā 56,56 eiro jeb par 40% vairāk. Tāpat no 93,91 eiro līdz 133,39 eiro palielināta cena par brigādes izsaukumu pie ārzemnieka, kurš nesaņem no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī palielinātas pārējo NMPD maksas pakalpojumu cenas.

Jaunais cenrādis šodien apstiprināts Ministru kabinetā. Palīdzība pēkšņu un smagu veselības problēmu gadījumā gan, tāpat kā iepriekš, būs bez maksas. Ministrijā norāda, ka NMPD sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem pirmsslimnīcas posmā smagu, dzīvību apdraudošu veselības problēmu gadījumā. Šādos izsaukumos palīdzība tiek nodrošināta bez maksas. Par 40 eiro dārgāks turpmāk būs izsaukums pie ārzemniekiem, kuri nesaņem no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Papildus tam NMPD sniedz arī maksas pakalpojumus. Viens no maksas pakalpojumiem ir arī mediķu brigādes izsaukums situācijās, kad nav apdraudēta personas veselība vai dzīvība un medicīniskā palīdzība būtu jāsaņem pie ģimenes ārsta.

Šobrīd vidēji dienā tiek izrakstīti 12 rēķini par gadījumiem, kad mediķu brigādes izsauktas situācijās, kad nav apdraudēta personas veselība

vai dzīvība un medicīniskā palīdzība būtu jāsaņem pie ģimenes ārsta.

Izmaiņas cenrādī kopumā attiecas uz nelielu daļu NMPD sniegto pakalpojumu, atzīmē ministrijā.

VM norāda, ka NMPD sniegto maksas pakalpojumu cenas nebija mainītas vairākus gadus un balstījās uz 2011.gadā veiktajiem aprēķiniem. Šogad NMPD aktualizēja pakalpojumu izcenojumu atbilstoši faktiskajām cenām un secināja, ka tās ir palielinājušās par 37,7%, savukārt atalgojums palielinājies par 47,2% salīdzinājumā ar 2011.gadā aprēķināto cenu.

Vienlaikus maksas pakalpojumu cenrādis precizēts, izslēdzot no tā pakalpojumus, kuri nav bijuši pieprasīti pēdējo trīs gadu laikā.

Tāpat cenrādis papildināts ar jauniem, aktuāliem pakalpojumiem, piemēram, ārsta/NMPD speciālista telefona konsultācijām un pacientu medicīnisko transportēšanu no ārvalstīm.

"Tas nav mūsu mērķis – šādus maksas pakalpojumus sniegt, mūsu mērķis ir paspēt laikā tur, kur ir jāglābj dzīvības. Zvanot uz ārkārtas tālruni 113 par situācijām, kuras nebūs neatliekamas un dispečers tās spēs identificēt, mēs vairāk aicināsim iedzīvotājus izmantot šīs alternatīvās iespējas – dežūrārsts vakaros," stāstīja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Lielākoties gan maksas pakalpojumus dienests sniedz pēc dažādu iestāžu un uzņēmumu pasūtījuma, piemēram, nodrošinot medicīnisko palīdzību masu pasākumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti