Stāsti

Atjaunotajā Anatomikumā taps arī muzejs

Stāsti

Aizbildne Maija Branta: par palīdzību bērniem jāatceras arī pēc Ziemassvētkiem

Makašānos skrituļhokeja laukums aktivizēs sportošanu

Makašānos skrituļhokeja laukums aktivizēs sportošanu

Drīz vien Rēzeknes novada Makašānos hokeju varēs spēlēt arī vasarā jaunizbūvētajā ''inline'' hokeja laukumā. Ziemas apstākļos tas ir izmantojams kā standarta hokeja laukums, pa kuru spēlētāji pārvietojas ar slidām; apstākļos, ja ledus seguma nav, spēlētāji pa laukumu pārvietojas ar skrituļslidām. Laukums ir izmantojams arī citām sporta aktivitātēm

Šoziem Rēzeknes novada Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas skolēni un vietējie jaunieši tāpat kā iepriekšējos gados hokeju vēl spēlēs uz nelielā dīķa blakus skolai.

“Pa kreisi mums ir dīķītis, ja sasalst, tur ir ļoti labi, tur ir droši, ja pat kāds ielūst, tur nav dziļāks par ceļiem.” - Skolas direktore Gundega Rancāne stāsta, ka Amatu vidusskola, kur mācās 106 skolēni, atrodas ļoti izdevīgā vietā, un te bieži vien notiek ne tikai skolas, bet arī novada mēroga sporta aktivitātes. “Tā ir pavisam piepilsēta. Divpadsmit minūtes līdz Rēzeknei. Transports ir ļoti labs, vide brīnišķīga, ezers tuvu.”

Taču jau nākampavasar, kad citviet ledus ziemas slidotavās būs nokusis, ne tikai makašānieši, bet arī Rēzeknes un citu novadu hokeja cienītāji varēs darboties pie skolas izbūvētajā šobrīd Latgalē vienīgajā ''inline'' hokeja laukumā, kur varēs nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, bet

primāri speciālais laukuma segums ir paredzēts skrituļslidošanai un ''inline'' hokejam jeb hokejam uz skrituļslidām.

“Četrdesmit reiz divdesmit ir izmērs, tas ir standarta florbola laukums, un uz tā noteikti varēs spēlēt hokeja tipa sporta veidus. Būs arī borti, tādi paši kā hokejā gan augstuma ziņā, gan ar durtiņām,” izrādot zem piesnigušā sniega paslēpušās hokeja laukuma aprises, stāsta projekta iniciators Edgars Jukna, atzīmējot, ka jauno hokeja laukumu sausā laikā, it īpaši vasarā, varēs izmantot hokejam uz skrituļslidām.

Te varēs spēlēt arī handbolu un florbolu, bet ziemā - apgūt slidošanas māku uz parastajām slidām. Laukums ir piemērots un uz tā var sportot arī cilvēki ratiņkrēslā.

“Latgalē ir tikai viena ledus halle, un tā atrodas Daugavpilī. Tie tālie ceļi arī noveda līdz idejai, ko es pamanīju internetā, ka čaļi spēlē hokeju uz skritulenēm. Ievācu daudz informācijas un uzzināju, ka to var darīt sausā laikā, ārā, nav nepieciešams ledus. Tā ir lieliska alternatīva tam pašam hokejam. Protams, tur ir nedaudz citi noteikumi, mazliet savādāka specifika, tur ir plastmasas plāksnēm klāts laukums un hokejisti spēlē uz skritulenēm. Inventārs tas pats -- hokeja nūjas un hokeja vārti. Tā ir arī lieliska alternatīva hokejistiem, jo ledus halle parasti vasarā nestrādā, tur divus mēnešus notiek profilaktiskie darbi. Tā ir lieliska iespēja nezaudēt iemaņas,” stāsta Edgars Jukna.

Lai pavasarī skolēnus un sportot gribētājus varētu nodrošināt ar nepieciešamo inventāru, Makašānu arodvidusskola realizē vēl vienu projektu - jau par skrituļslidu un cita nepieciešamā inventāra iegādi, bet arodvidusskolas jaunieši ar nepacietību gaida, kad jaunais laukums tiks pabeigts.

Latvijā ''inline'' hokeja laukumi ar speciāli šim sporta veidam paredzēto segumu atrodas Olainē, Jelgavā, Rīgā un Jūrmalā. Laukuma izbūve un arī inventāra iegāde Rēzeknes novadam izmaksās 54 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt