Dienas ziņas

ES sāk Covid-19 masu vakcinācijas kampaņu

Dienas ziņas

ASV apstiprina ekonomikas stimulēšanas plānu

Mājražotāju produkcijas veikals Kandavā cīnīsies par izdzīvošanu

Mājražotāju produkcijas veikals Kandavā cīnās par izdzīvošanu Covid-19 pandēmijas laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

Mājražotāju produkcijas veikals Kandavā, kurā ir vairāk nekā astoņi tūkstoši Kurzemē un Zemgalē ražotu preču, padoties pandēmijai negrasās. Cīņā par izdzīvošanu gan traucē ne vien šā gada īsā tūrisma sezona un mainīgie aizliegto preču saraksti, bet arī likumdošana, kas, piemēram, atļauj mājās ražotu vīnu pasūtīt internetā, bet neļauj izmantot pakomātus.

Kandavas veikala ''Pūralāde'' sortiments nav atrodams ne vairumtirdzniecības bāzēs, ne lielo rūpnīcu noliktavās. Tā piepildījumu rada ap 200 mājražotāju no Kurzemes un Zemgales. Lai gan atļauto preču sarakstā ir tikai neliela daļa no piedāvājuma, veikala durvis atvērtas arī tagad. Vien pircēju kļuvis pavisam maz, un nelīdz arī jau pirms pandēmijas uzsāktā tirdzniecība internetā.

“Protams, amatnieku izstrādājumi nav pirmās nepieciešamības prece. Ja vajag īpašo dāvanu, tad tā īpašā dāvana uzrunā cilvēku, un viņš arī iegādājās. Internetā tas ir sarežģītāk,” sacīja veikala saimniece Aiva Valdmane.

Veikala plauktā ir arī mājas vīns, kas bijis gan aizliegto, gan atļauto lietu sarakstā. Kā nosmej vīndaris, tas ļāvis uzzināt, kuros pagastos neesot tā saucamās ''točkas''. Šobrīd gan visvairāk traucējot likumdošana, kas neļauj pilnvērtīgi izmantot tirdzniecību internetā.

“Mums ir būtiska atšķirība no pārējās produkcijas. Mēs esam mazie vīna darītāji, kuri drīkst pārdot attālināti, bet nedrīkst piegādāt ar pakomātiem. Drīkstam piegādāt tikai ar kurjeru vai arī mums piezvana vai uzraksta e-pastu, un tad mēs paši piegādājam vai cilvēks atbrauc un izņem; tomēr, ja varētu ar pakomātu, tā būtu cita darīšana,” norādīja vīndaris Ivo Immermanis.

Sākoties pandēmijai un ierobežojumiem, savas preces no veikala izņēmis neviens vien mājražotājs. Saimniecības “Kangaru našķi” saimniece Antra Gaisa, kas darbojas trīs virzienos un sevi sauc par piesardzīgu optimisti, šoreiz paņem pirtssvārkus. Vieglāk tos būšot pārdot tiešsaistes pasūtījumos, pēc kuriem tiek veidoti piegādes maršruti.

Gaisa minēja: “Es jau nu noteikti nebūšu tā, kas lamās valsti un valdību, ka viss ir tik slikti, ka sliktāk vairs nevar būt. Ja tas būs kā pagājušajā gadā, kad cilvēki brauc un grib kaut ko apskatīties, viesoties apskates saimniecībās, kāda ir manējā, tad es neredzu problēmu.”

Pielāgojoties situācijai, mājražotāju  produkcijas veikalā šuj arī dažādu izmēru sejas aizsargmaskas. Pārņemta arī krūzīšu apdruka. Kāds būs veikala šī gada darba rezultāts, varēšot pateikt vien pēc inventarizācijas janvārī, bet vairāk bažas mācot par nākamo gadu.

“Ņemot vērā tos likumus, kad pašnodarbinātajam būs savādāki tie nosacījumi, es nezinu, vai viņi varēs dot šos priekšmetus šeit tirgot. Varbūt būs pilnīgi cita forma jāatrod. Būs pilnīgi citādāk nekā līdz šim. Viss ir jāmaina,” bilda Valdmane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti