Mājas vecākais: RNP sāka strādāt vien tad, kad nolēmām no tā aiziet

Namu apsaimniekotājs „Rīgas Namu pārvaldnieks” (RNP) darbu sāka vien tad, kad nolēmām no tā aiziet, intervijā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” atzina kādas mājas bijušais vecākais.

Viņš bija iedzīvotāju pārstāvis no kādas mājas, kas atradās Sarkandaugavā.

Ziņots, ka ar daudziem pārmetumiem RNP, ceturtdien klajā nāca Valsts kontrole (VK). Tā norādīja uz nesaprotamu un nepamatotu pakalpojuma samaksas noteikšanas formulu un principiem, neskaidru uzņēmuma izdevumu sarakstu, atalgojuma maksāšanu, iespējams, fiktīvām personām un cilvēkiem, kas darbus RNP nekad nav darījuši vai darījuši mazākā apmērā, nepamatoti augstiem pabalstiem gadījumā, ja RNP un darbinieks pārtrauc darba attiecības, kā arī norādīja uz citām nepilnībām namu pārvaldes darbā. RNP gan uzreiz nāca klajā ar pretargumentiem, noliedzot VK sacīto.

Pirmās problēmas sākās jau pirms vairākiem gadiem. Sākotnēji iedzīvotāji par dzīvokli ar daļējām ērtībām maksājuši nelielas summas, taču ar laiku tās sākušas augt. Pārmaiņu cēlonis nebija skaidrs.

Kritiskais brīdis pienāca 2014.gada jūlijā, kad mājai nodega mājas jumts. RNP ilgu laiku neatsaucās mājas iedzīvotāju lūgumam remontēt jumtu. Uzņēmums atrunājas ar konkursu, kas jāizsludina, lai sameklētu remonta veicēju un citādi meklēja attaisnojumus.

Attieksme mainījās līdz ar iedzīvotāju paziņojumu, ka viņi turpmāk izvēlēsies citu apsaimniekotāju. Jumts tika apmainīts. Tiesa, mājas iedzīvotāji tik un tā aizgāja no RNP. Vecākais atminas, ka RNP vēl pirms remonta piedāvājis pagalmā radīt bērnu laukumu, taču, kam ir vajadzīgs bērnu laukums, ja uz šo bērnu galvām var uzgāzties pussadedzis jumts, retoriski vaicāja bijušais mājas vecākais.

RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis, kurš arī piedalījās raidījumā „Pēcpusdiena” šo gadījumu nekomentēja. Taču viņš pauda pretenzijas pret VK revīziju, sakot, ka tā nav notikusi atbilstoši starptautiskiem nosacījumiem. Lecis pauda, ka namu apsaimniekošanas maksa ir atbilstoša Ministru kabineta nosacījumiem, taču izvairījās atbildēt, kāpēc citi namu apsaimniekotāji strādā par mazākām summām. Vienlaikus, viņaprāt, RNP darbā ir nepieciešami uzlabojumi, kurus Lecis gan atteicās nosaukt.

VK padomes locekle Inga Vārava Leča argumentus par starptautiskiem nosacījumiem un standartiem neatbilstošu revīziju noraidīja un sacīja, ka „diskusija ir absolūti nevietā”. Viņa atkārtoja jau ceturtdienas rītā VK minētos argumentus un galveno jautājumu – vai izmaksas, ko iedzīvotāji maksā par RNP pakalpojumiem, patiešām ir adekvātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti