Panorāma

Vai «Latvijas dzelzceļā» sākusies štatu samazināšana?

Panorāma

Rīgā un apkārtnē vairāki mēģinājumi ievilināt bērnus svešos auto

Mājas-kuģa īpašnieks sola aizvākt topošo peldlīdzekli

«Mājas-kuģa» īpašnieks sola aizvākt topošo peldlīdzekli

Pāvilostas stāvkrastā esošās “mājas-kuģa” īpašnieks, uzņēmējs Argods Lūsiņš sola, ka noteikti aizvāks peldošo līdzekli no stāvkrasta. Kad tas varētu notikt un kur “māja-kuģis” nonāks, viņš gan neatklāja, ziņo LTV "Panorāma". 

Nedēļas laikā, kopš sabiedrības uzmanība tika pievērsta “mājai-kuģim”, īpašnieka skaidrojumi nebija dzirdēti. Viņš izvairījās no sarunām par notiekošo Pāvilostā un uz mediju jautājumiem neatbildēja, bet LTV “Panorāmai” beidzot tomēr izdevās viņu satikt. Arī trešdien viņš bija izvairīgs un sarunai piekrita tikai pēc ilgākas tielēšanās, kad jau bija aizraidījis operatoru ar kameru.

Tikšanās ar uzņēmēju Argodu Lūsiņu nebija sarunāta. Līdz šim uz centieniem sazināties par būvi Pāvilostā viņš neatsaucās.

Trešdien viņu izdevās sastapt uzņēmuma birojā, sākotnēji viņš centās filmēšanas grupu aizraidīt, bet pa ceļam līdz izejai par sarunas iespējamību viņš gan maina domas un piekrīt sarunai zem četrām acīm.

Jau bez kameras klātbūtnes Lūsiņš sacīja, ka būvi no Pāvilostas noteikti aizvākšot.

Tā nekad arī neesot bijusi paredzēta Pāvilostas ūdeņiem. Jau esot zināma vieta, kur to nogādās, tikai tā atbilstoši jāiekārto. Ar velkoņiem pa jūru to aizvilkšot uz attiecīgo vietu. 

Uz vairākkārtējiem jautājumiem, kad tas notiks vai varētu notikt, uzņēmējs neatbildēja.

Viņš vien sacīja, ka tehniski tas nav nekas neiespējams un tā būs tāda pati peldoša ierīce, kāda jau ir Lielupes ūdeņos Jūrmalā.

Plānotā atrašanās vieta Pāvilostas būvei uz pontoniem tiek turēta noslēpumā, bet sabiedrība par to uzzināšot, kad būs laiks, sacīja Lūsiņš.

Sarunās, kā tas nākas, ka būve, kā izriet no valsts un pašvaldības institūciju pārstāvju ziņām, atrodas uz valsts zemes, viņš vēl vairāk neielaidās. Viņš vien norādīja, ka mērnieku un Valsts zemes dienesta dati mēdzot būt dažādi pat par vienu un to pašu vietu un viņš nav tas, kuram šīs ziņas jāprasa. Bet uz jautājumu, vai tad, ja tā ir valsts zeme, valstij prasīta atļauja par būvniecību tajā vietā, vispār neatbiedēja.

Būvniecība ir gan Lūsiņa bizness, gan esot arī kaislība, un mājas uz pontoniem sācis būvēt, jo gribējis Latvijā ieviest ko jaunu.

Bet daudz iespēju, kur var notikt šādu peldošu objektu būvniecība, nemaz neesot.

Ministriju līmenī diskusijas par labāko rīcību šī gadījuma sakarā joprojām turpinās. Vēlreiz apsekot objektu šonedēļ bijusi Jūras administrācija, norādot, ka būves statuss joprojām ir būvniecības stadijā esošs pontons. Administrācijā gan arī uzsver, ka tā neiedziļinās jautājumā par būves atrāšanās vietu, jo tas neesot tās kompetencē. 

Tikmēr pašvaldībai ar uzņēmēju jau esot sākušās sarunas par miermīlīgu atrisinājumu, būvi aizvācot. Taču arī pašvaldībā nav skaidrības par laiku, kad tas varētu notikt.  

Pagājušajā nedēļā plašu rezonansi guva reģionālā laikraksta “Kursas laiks” atklātais, ka Pāvilostā jūras krastā jau daudzus gadus atrodas būve, kas izskatās pēc mājas, bet pēc sākotnējās dokumentācijas ir būvniecībā esošs kuģis. Taču ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nav nodots. Būves īpašnieks ir miljonārs Argods Lūsiņš.

VARAM pagājušajā nedēļā pieprasīja Pāvilostas pašvaldībai paskaidrojumu par bezdarbību saistībā ar jūras krastā uzbūvēto objektu uz valsts zemes. Paskaidrojumus prasīja arī premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt