4. studija

Šautuves

4. studija

Sācies putnu vērošanas bums

Viestura prospekta iedzīvotājiem par ūdeni jāmaksā tik daudz, it kā viņu mājā būtu ierīkots baseins

Mājas iedzīvotāji neizpratnē par lielajiem ūdens rēķiniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kādas mājas iedzīvotāji godīgi maksā ūdens rēķinus, taču pēkšņi tiem nākas maksāt papildu summu. Kopējais mājas ūdens patēriņš ir 1300 kubikmetru, tāpēc mājas iedzīvotāji ir neizpratnē, no kurienes ir tik liels ūdens patēriņš.

Rīgā, Viestura prospektā 16, šķiet vislabākā dzīve mazam kaķēnam, viņš nomazgājas un ūdeni viņam nevajag, bet šīs mājas iedzīvotājiem par ūdeni jāmaksā milzīgas summas. Mājas iemītniece Dzintra raidījumam "4.studija" stāsta, ka parasti iztērēja 4,3 kubikmetrus, taču apsaimniekotājs pielika klāt papildus 3,6 kubikmetrus, par ko viņai bija jāmaksā. Arī mājas iemītniece Velta saka, ka parasti notērējusi tikai sešus kubikmetrus un viņai arī ir liek maksāt par papildus 3,6.

"Nekad tādu naudu neesmu maksājusi, es ļoti ekonomēju ūdeni, bet saņēmu tādu rēķinu. Sākumā domāju, ka tā ir kāda kļūda. Pagājušajā mēnesī par ūdeni maksāju 8,40 eiro, bet parasti ir nedaudz virs trīs eiro," stāsta mājas iedzīvotāja Tatjana.

Kopējais ūdens pārtēriņš mājai uzrādīts 1 300 kubikmetru. Naudas izteiksmē tie ir 1 800 eiro.

"1 300 kubikmetru, tas ir elles baseins, tas taču ir daudz. Mēs taču zinām, ka nekādas avārijas nav bijušas," neizpratnē stāsta Dzintra. Jāskatās, vai kāds sev mājās nav iebūvējis peldbaseinu. "Mājā nav peldbaseinu, nav pagrabā baseina, nekā tāda nav. Šai mājai ūdens uzskaite veidojas vienlīdz vēl ar četrām mājām. Ir piecas dzīvojamās mājas, kurās ir viens ievads, viens ūdens skaitītājs," stāsta SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāve Santa Vaļuma.

Šīs mājas iedzīvotāji ir ļoti dusmīgi un saka, ka viņiem nav nekāda sakara ar pārējām četrām mājām, un nav jāmaksā sveši parādi. Viņi pieņem domu, ka ūdens zudums nemaz nav viņu mājas dēļ. Nav saprotams, kāpēc ūdens pārtēriņš tiek aprēķināts piecām mājām kopīgi, ja katras mājas pagrabā ir savs skaitītājs. "Šiem skaitītājiem ir beidzies termiņš. Tie vairs nav derīgi, tāpēc mēs nevaram veikt aprēķinus," saka Vaļuma.

Iespējams, ka šajā gadījumā varētu būt pārkāptas patērētāju tiesības, ka jāmaksā par preci, kas nemaz nav saņemta. Tātad sanāk tā, ka vecmāmuļas ekonomē, ar vienu un to pašu ūdeni mazgājas divreiz, bet kaimiņmājā kāds uzlicis magnētiņu pie skaitītāja un dzīro burbuļvannā. Taisnības nav, ir tikai versijas par notikušo. "Šis ūdens nav nekur pazudis vai izgaisis, kāds iemītnieks nodod nepareizus rādītājus vai kāds apzināti nenodod rādījumus, to grūti noteikt," pieļauj Vaļuma.

Izkontrolēt ūdens zagļus ir grūti, jo skaitītāji uzstādīti privātīpašumā un katram ir tiesības neielaist kontrolieri savās mājās. "Viens no risinājumiem ir jaunās paaudzes ūdens skaitītāju uzstādīšana un attālinātās nolasīšanas uzstādīšana," skaidro Vaļuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti