«Māja-kuģis» Pāvilostā vēl aizvien nav aizvests no krasta kāpu aizsargjoslas

Ceturtdien, 9.augustā, ir termiņš no Pāvilostas, Ulmalas stāvkrasta kāpu aizsargjoslas, izvest uzņēmējam Argodam Lūsiņam piederošo tā dēvēto “māju-kuģi”. Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons gan norāda, ka šis termiņš ir tikai mutiska vienošanās un 9.augustā šī būve no kāpu aizsargjoslas, visticamāk, nepazudīs.

Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Vienlaikus Kristapsons norāda – sagatavošanās darbi, lai būvi pārvestu, notiek. “Bija mutisks solījums, ka līdz 9.augustam. Pirmdien mēs apsekojām to vietu, darbi vēl norit, lai to varētu pārvietot, bet skaidrs, ka līdz 9.’[augustam] to nevar paspēt izdarīt. Cilvēki, kas tur darbojās, sola, ka viņi tiešām strādā, un var redzēt, ka viņi dara, lai to izdarītu un paveiktu.

Varētu būt, kādu divu nedēļu laikā tiks pielikti riteņi tam klāt, tādi tā kā rati, lai var pārvilkt.

Mēs regulāri piebraucam un apsekojam, un skatāmies. Galvenais, ka var redzēt, ka tur darbība notiek. Cilvēki dara, lai to novāktu. Nav tā, ka tie būtu tukši solījumi no viņu puses. Tomēr tā konstrukcija ir pietiekami smaga un liela, lai to pārvietotu. Mums svarīgi, lai tā pazustu,” sacīja Kristapsons.

KONTEKSTS: 

Janvāra vidū plašu rezonansi guva reģionālā laikraksta “Kursas Laiks” atklātais, ka Pāvilostā jūras krastā jau daudzus gadus atrodas būve, kas izskatās pēc mājas, bet pēc sākotnējās dokumentācijas ir būvniecībā esošs kuģis. Taču ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nebija nodots. Vēlāk būvniecības uzraugi māju-kuģi atzinuši par būvi. 

Pēc šī gadījuma valdība nesaskatīja vajadzību grozīt likumu «mājas-kuģa» situācijas risināšanai. Ēkas īpašnieks esot apņēmies uzbūvēto objektu aizvest.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti