Ārpus Rīgas

Profilaktiskos narkotiku reidos pārbauda Rēzeknes mācību un bērnu aprūpes iestādes

Ārpus Rīgas

Kurzemē šogad reģistrētas jau 175 automašīnu sadursmes ar meža dzīvniekiem

''Kursas Laika'' galvenā redaktore Anita Kantāne par "māju-kuģi"

«Māja-kuģis» līdz jūlijam aizpeldēšot uz Rīgu

Skandalozās Pāvilostas stāvkrastā esošās būves jeb “mājas–kuģa” īpašnieks Argods Lūsiņš ar Pāvilostas pašvaldību vienojies, ka būvi līdz 1.jūlijam ielaidīs ūdenī un aiztransportēs prom, Latvijas Radio pastāstīja vietējā laikraksta “Kursas Laiks” galvenā redaktore Anita Kantāne.

Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja Uldis Kristapsons laikrakstu informējis, ka ar īpašnieku panākta vienošanās, ka līdz 1.jūlijam “māju-kuģi” aiztransportēs līdz Pāvilostai. Pontona būve var peldēt, galvenais, lai nebūtu lieli viļņi.

Pāvilostā “māju-kuģi” iecels baržā un aizvedīs uz Rīgu, stāstīja Kantāne.

Savukārt pēc īpašnieka lūguma precīzu datumu, kad notiks “mājas–kuģa” transportēšana, neizpaudīs, lai nepulcētu ziņkārīgos, stāstīja Kantāne.

Viņa arī piebilda, ka pašvaldības sniegtā informācija liecina, ka šoreiz plāni aizvākt “māju-kuģi” no stāvkrasta nav tikai mutiski solījumi, jo īpašnieks jau sakārtoja pievadceļu, lai pie būves varētu piebraukt smagā tehnika, kas iecels to ūdenī.  

Savukārt pašvaldība nevēlas ar īpašnieku tiesāties vai sodīt viņu, galvenais - panākt, lai “māju–kuģi” no krasta aizvāktu prom. 

Tieši laikraksts “Kursas Laiks” janvāra vidū atklāja, ka Pāvilostā jūras krastā jau daudzus gadus atrodas būve, kas izskatās pēc mājas, bet pēc sākotnējās dokumentācijas ir būvniecībā esošs kuģis. Ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nav nodots. Būves īpašnieks ir miljonārs Argods Lūsiņš. Būvniecības valsts kontroles birojs atzina, ka konstrukcija tomēr ir būve, nevis kuģis.  Pašvaldībā gan uzsvēra, ka šis vērtējums situācijas risināšanu nekā neietekmēs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti