Dienas ziņas

Atbalsts māmiņām cīnās par balvu

Dienas ziņas

Viļānos izveido sadzīves prasmju istabu

Apritējis gads kopš gāzes sprādziena Alūksnē

Mājā Alūksnē gadu pēc gāzes sprādziena cilvēki aizvien nevar atgriezties dzīvokļos

Apritējis vairāk nekā gads, kopš Alūksnē daudzdzīvokļu namā Torņa ielā 15 notika gāzes sprādziens, pēc kura 15 ģimenes palika bez mājokļa. Iedzīvotāji joprojām nevar atgriezties savās dzīvesvietās. Ir izstrādāts projekts mājas sakārtošanai, taču nav zināms, kas to finansēs.

Mājas apsaimniekotājs "Alūksnes nami" šobrīd izstrādājis projektu ēkas sakārtošanai, kas paredz gan bojātās daļas atjaunošanu, gan pārējo mājās defektu novēršanu - pamatu hidroizolācijas atjaunošanu un iekšējo komunikācijas tīklu sakārtošanu. Tiesa gan, projekta kopējās izmaksas ir visai ievērojams - 518 000 eiro. Tāpēc projektu iecerēts sadalīt divās daļās.

"Vispirms jāizdara viss, lai cilvēki var atgriezties 3.-4. stāva dzīvokļos," stāstīja SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Armands Musts.

Šobrīd nav īsti skaidrs, kur rast mājas sakārtošanai nepieciešamo finansējumu. Nedaudz varētu palīdzēt pašvaldība, tāpat būtu jādomā par apsaimniekošanas maksas celšanu un kredītu.

Gāzes sprādziena dēļ savā dzīvoklī šobrīd nevar dzīvot arī Svetlana. Viņa uzskata, ka nav godīgi, ka piektās kāpņu telpas dzīvokļu īpašniekiem jāmaksā rēķini par mājas apsaimniekošanu, lai gan cilvēki šeit nedzīvo.

"Pirmkārt, ir jāsaved kārtībā mūsu kāpņu telpa, lai cilvēki var atgriezties mājās, tad var runāt par kredītu, lai darītu to, kas vajadzīgs visai mājai. Tā tad vispirms kāpņu telpa, bet tas nav jādara uz mājas iedzīvotāju rēķina un arī ne uz bojātās kāpņu telpas iedzīvotāju rēķina, bet tas gan būtu jādara nama apsaimniekotājam, kurš ir atbildīgs, lai mājā viss būtu kārtībā," sacīja mājas iedzīvotāja Svetlana Sisejeva.

To, ka bojātā ēkas daļa ir jāatjauno, šobrīd uzskata lielākā daļa nama iedzīvotāji. Viedokļi atšķiras par to, kam tas būtu jādara un par kādu naudu, jo līdzekļi šim mērķim nepieciešami visai ievērojami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt