Dienas ziņas

Ventspils novadu pārņēmis auto orientēšanās bums

Dienas ziņas

Liepājas ostā pirmo reizi izmanto elektronisko degunu

Maina profesiju, lai kļūtu par matemātikas skolotāju

Maina profesiju, lai kļūtu par matemātikas skolotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daugavpils 13. vidusskolas skolotāja Irina Romaļska ir spilgts piemērs tam, ka nekad nav par vēlu sekot savai sirdsbalsij. Vairākus gadus viņa kā inženiere strādāja dzelzceļa un transporta loģistikas nozarē, bet tagad jauno skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” gaitā prieku rod,  vadot matemātikas stundas skolēniem.

Irina Romaļska ir skolotāja, kam darbs ar skolēniem ir sirdslieta un aicinājums. Viņa ir viena no dalībniecēm jauno skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks” un šobrīd vada matemātiku divām paralēlajām 4. klasēm. Eksaktos priekšmetus skolēniem viņas ģimene māca jau trešajā paaudzē.

"Es no pedagogu ģimenes nāku. Līdz ar to nodomāju, kāpēc ne? Kāpēc nepamēģināt sevi skolā? Tas bija man tāds izaicinājums šogad, jo es mainīju savu dzīvi," saka Daugavpils 13. vidusskolas matemātikas skolotāja Irina Romaļska.

"Ļoti veiksmīgi strādā ar tehnoloģijām, patīk skolēniem, ir izpratne par jauno standartu. Varbūt tamdēļ, ka, Irina pati stāstīja, ka nāk no pedagogu ģimenes. Cilvēks jau ir sava mācību priekšmeta speciālists," Irinu raksturo Daugavpils 13. vidusskolas direktore Andžela Skutele.

Paralēli Irina projekta gaitā mācās pedagoģiju arī pati, tā visu dienu pavadot pie datora gan universitātes kursos, gan skolā.

Līdz šim jaunā skolotāja astoņus gadus strādāja dzelzceļa nozarē, ir inženiere, pasniedz kursus arī Transporta un sakaru institūta Latgales filiālē. Skolā ļoti novērtē to, ka dažādu nozaru speciālisti tagad var dalīties savā pieredzē arī ar skolēniem.

"Es no savas pieredzes skatos. Nevar tā tīri pasniegt matemātiku, ir likumi un viss. Jāprot kaut kā mēģināt izskaidrot to, kā dzīvē izmantot. Saistīt ar dzīvi, saistīt, kur ikdienā var to pielietot," skaidro Irina Romaļska.

"Nevienam nav noslēpums, ka skolotāji pamazām noveco, aiziet pensijā, un mums pirms pāris gadiem bija aktuāls jautājums par to, ka mums vajag papildinājumu gan tamdēļ, ka mums skolēnu skaits pieaug, gan tamdēļ, ka ienāk jauni standarti," stāsta Andžela Skutele.

Nupat projektā “Mācītspēks” vienlaikus iegūt pedagoga kvalifikāciju un uzsākt darbu skolā pieteicās 1149 dažādu nozaru speciālisti, visvairāk Rīgā, Kurzemē un Vidzemē. Irina gan cer ar savu stāstu iedvesmot tieši Latgales iedzīvotājus. Savukārt projektā šobrīd vairāk vēlētos tieši praktiskās nodarbības.

"Mums bija 6. martā seminārs, ļoti labs, mums vadīja Jelgavas vidusskolas direktore par metakognīciju, ļoti patika šis seminārs. Mums parādīja tieši stundas fragmentu. Mums vajadzēja analizēt, šis man ļoti patika!" atzīst Irina Romaļska.

Daugavpils 13. vidusskolā padziļināti apgūst mūziku un cer, ka “Mācītspēks” komanda palīdzīgu roku varēs sniegt arī deju skolotāja meklējumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti