Kultūras ziņas

Iespēja pabaidīties kopā ar Hičkoku

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Maijā sāks Mežaparka estrādes rekonstrukciju

Maijā ar pāļu dzīšanu sāksies Mežaparka estrādes rekonstrukcija

Tieši pēc 14 mēnešiem Mežaparka Lielajā estrādē skatītāju zonai jābūt pilnībā pārbūvētai un par septiņiem tūkstošiem vietu ietilpīgākai. Par to, ka tas tiks izdarīts līdz 2018. gada 18. jūnijam, uz estrādes skatuves starp Rīgas domes Īpašuma departamentu (RDĪD) un būvniekiem 20. aprīlī parakstīts gandrīz 33 miljonus eiro vērts līgums.

Pēc epopejas ar konkursa noteikumu apstrīdēšanu, kas par dažām nedēļām novilcināja būvnieka izraudzīšanos, pirmajai estrādes rekonstrukcijas kārtai izvēlēta pilnsabiedrība "LNK, RERE". Abas kompānijas apvienojušās speciāli šim projektam, un maija sākumā jau plānots sākt pāļu dzīšanas darbus, un drīzumā ik dienas estrādē strādās līdz pat 300 būvnieku.

"Mēs esam daudz veikuši priekšizpēti un plānošanu, un ir skaidrs, ka ir gan agrāk jāsāk atsevišķi darbi un arī ilgāk jāveic šie darbi – tātad principā tas ir kaut kāds pusotru maiņu darbs un atkarībā no tehnoloģiskajiem apstākļiem -, bet tas ir izdarāms, tas ir saspringts termiņš," norāda SIA “ReRe būve” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

Ja būvniecības gaitā atklāsies kādi neparedzēti apstākļi, būvnieki neizslēdz, ka var mainīties projekta jau tā samilzušās izmaksas. Sākotnēji publiski izskanēja, ka pirmās kārtas rekonstrukcija varētu izmaksāt 18 miljonus eiro, pēc projekta izstrādes tie jau bija 23 miljoni, taču konkursa piedāvājumi pārspēja arī šo summu.

"Saņēmām piedāvājumu no trīs būvniekiem. Uzreiz pateikšu, tie, kas domā, ka tās ir kaut kādas spēlītes ar būvniekiem; būvnieki pārstāv Somiju, Igauniju, Lietuvu un Latviju un viņi nevarēja sarunāt – tas ir 100%, un starpība ir no 6-10 miljoniem dārgāk. Tas nav sadārdzinājums, tas ir ne īpaši korekti no projektētājiem sagatavota ekonomiskā daļa jeb kontroltāme," skaidro RDĪD direktors Oļegs Burovs.

Pērn no Valsts kases abām rekonstrukcijas kārtām tika paņemts 45 miljonus eiro vērts aizdevums. Tagad ir skaidrs, ka pirmajai kārtai ar to pietiek, bet otrai nāksies aizņemties vēl, plānots arī runāt par valsts līdzfinansējumu.

"Ir šobrīd tādi momenti, kur mēs ar pasūtītāju par dažiem posmiem to, ja var tā pateikt, sadārdzinām. Kāpēc? Mums šobrīd ļoti būtiski, lai šeit notiek ne tikai Dziesmu svētki, bet lai mūsu estrāde ir pieprasīta visiem pasaules mēroga koncertiem," uzsver Burovs.

Neatslābstoši visam notiekošajam turpina līdzi sekot arī svētku rīkotāji, kuri atklāj, ka bažas par iekļaušanos termiņos nav pagaisušas, bet grib būt optimisti.

"Līdz šim mēs tikāmies Vecrīgā, Rīgas domes Īpašuma departamentā uz iknedēļas sanāksmēm un tagad, uzsākoties būvniecībai, mēs tiksimies šeit, estrādē, kur arī ir iespēja acīmredzami sekot līdzi, kā notiek pārmaiņas estrādē," - tā Latvijas Nacionālo kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Mežaparka Lielās estrādes pārbūve ir liels notikums arī ilggadējam Dziesmu svētku virsdiriģentam Edgaram Račevskim, kurš simtgades svētkos korim atkal liks izgavilēt skanīgo frāzi par meiteni ar baltajām zeķēm.

"Es varbūt neesmu iedziļinājies tieši detaļās, kas, kā un cik tas būs, bet es savelku kopā un summēju to, ka strādā profesionāļi, kuriem šodien ir pieejama visas pasaules kultūras pieredze muzikālo celtņu un veidojumu risinājumā, un es pilnībā viņiem uzticos, un es esmu pārliecināts, ka šis risinājums būs pozitīvs un pieņemams," optimistisks ir Račevskis.

Pēc Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem konkursā meklēs būvnieku otrajai estrādes pārbūves daļai, tā būs dārgāka nekā pirmā, un tas nozīmē, ka kopumā estrādes rekonstrukcija izmaksās vairāk nekā 60 miljonus eiro.

Estrādes pārbūves projekta autori ir arhitekti „Mailītis AIIM” un Jura Pogas arhitektu birojs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti