Panorāma

Komisijas ziņojums politisko strīdu ēnā

Panorāma

Pašvaldība liek pārtraukt izstādi "Maidana cilvēki"

Uģis Magonis pamet Centrālcietumu – iemaksāti 400 000 eiro

Magoni atbrīvo no apcietinājuma; drošības naudu izdevies savākt Magoņa sievai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pirmdienas, 12.oktobra, pēcpusdienā no apcietinājuma atbrīvots atstādinātais "Latvijas Dzelzceļa" šefs Uģis Magonis. Par viņu jau iepriekš bija samaksāta drošības nauda 400 000 eiro - to Latvijas Televīzijai apliecināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Magonim pretī uz Rīgas Centrālcietumu atbrauca zvērināts advokāts Alvis Marga, palīdzot savam klientam pēc iespējas ātrāk iekāpt automašīnā un pamest cietuma teritoriju. Magonis arī neatbildēja uz jautājumu, kādā veidā viņam izdevās savākt drošības naudu.

Savukārt viņa advokāts Jānis Rozenbergs atklāja, ka ievērojamo naudas summu pāris dienu laikā izdevies savākt Magoņa sievai: "Es saprotu, ka tā ir nauda, kas ir saņemta aizdevumu veidā un, visticamāk, no vairākiem aizdevējiem. (..) Es precīzi nezinu ne uzvārdus, ne kas to naudu ir aizdevis, bet tie ir, kā jūs apzīmējāt, radi, draugi, paziņas."

Lai gan ar pilnu tiesas lēmumu Magoņa aizstāvji vēl nav iepazinušies, advokāts min – drošības naudas apmērs saistīts ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aicinājumu Magoni neatbrīvot vispār vai arī atbrīvot apmaiņā pret vienu miljonu eiro. “Iespējams, tas ir tiesas kompromiss vai Zālamana viedoklis starp aizstāvības puses piedāvātajiem 200 000 eiro un  procesa virzītāja nosaukto summu miljons eiro," sacīja Rozenbergs.

Pēc advokāta teiktā, Magonim noteikti vairāki ierobežojumi, tai skaitā aizliegums izbraukt no valsts.

Tiesas pārstāve Oksana Hvostova atzina, ka tiesnese pēc drošības naudas iemaksas pirmdien mainījusi Magonim piemērojamo drošības līdzekli no "apcietinājuma pret drošības līdzekli - drošības nauda". IeM uzdots Magoni no apcietinājuma atbrīvot nekavējoties.

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir saņēmusi uzdevumu un nosūtījusi to Rīgas centrālcietumam, kur Magonim nācās uzturēties divus mēnešus.

Jau ziņots, ka Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pagājušajā piektdienā, atkārtoti vērtējot Magonim piemēroto drošības līdzekli, nolēma, ka aizdomās par kukuļņemšanu turētais bijušais „Latvijas Dzelzceļa” vadītājs tiks atbrīvots no apcietinājuma pēc tam, kad par viņu tiks samaksāta drošības nauda 400 000 eiro apmērā.

Drošības nauda bija jāiemaksā mēneša laikā.

Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs iepriekš norādīja, ka drošības naudas apmērs ir lielākais, par kādu viņš Latvijā ir dzirdējis. "Ar šo tiesas lēmumu droši vien ir jauna prakse vai jauna latiņa drošības naudas apmēra noteikšanā, kas apmēram 5-7 reizes pārsniedz drošības naudas apmēru citās lietās. Tādēļ nav pārsteigums, ka šo te summu, visticamāk, nebūs iespējams savākt ne dienas, ne divu laikā."

Magoņa aizstāvji lūdza bijušo dzelzceļa šefu atbrīvot pret divreiz mazāku drošības naudu - 200 000 eiro. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzskatīja, ka Magoni iespējams atbrīvot pret miljons eiro lielu drošības naudu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti