Dienas ziņas

Valsts robežsardze papildina tehnisko bāzi

Dienas ziņas

ASV ievieš sankcijas pret Nordstream 2 uzņēmumiem

Madonieti tiesā par karošanu austrumukrainā

Madonieti tiesā par karošanu Ukrainā separātistu rindās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Par dalību bruņotā konfliktā Austrumukrainā piektdien, 20. decembrī, uz apsūdzēto sola sēdies Madonas iedzīvotājs Ivars Kellijs, kurš, saskaņā ar apsūdzības versiju, laika posmā no 2015. gada februāra līdz 2016. gada maijam karojis Donbasa separātistu rindās.    

Kellijs atteicās runāt kameras priekšā un pēc viņa lūguma tika liegts filmēt arī tiesas sēdes gaitu.

Aizkadra sarunā viņš pilnībā noliedza sev izvirzītās apsūdzības.

Spriežot pēc tiesā runātā, vīrietis ilgstoši bijis bez pastāvīga darba un 2015. - 2016. gadā piestrādājis Krievijā par celtnieku.

Taču Valsts drošības dienests guvis pierādījumus, ka patiesībā Kellijs šajā laikā devies uz Ukrainas austrumiem, kur pievienojies kādam nelikumīgam separātistu formējumam, sākot pildīt strēlnieka amatu izlūkošanas un diversijas grupā.

Prokuratūra uzskata, ka Drošības dienesta iegūtie pierādījumi ir ļoti pārliecinoši.

“Ir gan fotogrāfijas, kuras atrastas, veicot pirmstiesas kriminālprocesa izmeklēšanu, ir arī videomateriāli, kur viņš redzams, piedalāmies parādēs.  Tā ka lietas materiālos ir diezgan daudz ziņu par faktiem, kas apsūdzības ieskatā pierāda, ka viņš ir piedalījies militārā konfliktā Ukrainā,” norādīja prokurore Santa Berga.

“Es uzskatu, ka ir pietiekami pierādījumu, lai panāktu notiesājošu spriedumu. Protams, pierādījumus vērtē tiesa,” piebilda prokurore.

Starp pierādījumiem ir arī video no 2015. gada 9. maija parādes Doņeckā, kurā piedalās arī Ivars Kellijs vai kāds viņam ļoti līdzīgs cilvēks.

Taču lietas izskatīšana, visticamāk, nebūs ātra. Nākamās tiesas sēdes ieplānotas 2020. gada jūnijā un 2021. gada janvārī.

Ieilgušā tiesvedība tiek skaidrota ar to, ka ir grūtības uz tiesas sēdi nogādāt lieciniekus, no kuriem vairāki atrodas ārvalstīs.

Šobrīd Kellijam nekādi drošības līdzekļi nav piemēroti, bet, ja viņš tiks atzīts par vainīgu, tad vīrietim draud brīvības atņemšana uz laiku līdz 10 gadiem.

Par prettiesisku dalību bruņotā konfliktā iepriekš tiesāts Mārtiņš Grīnbergs, kurš “Daīš” jeb “Islāma valsts” rindās karojis Sīrijā, un Artjoms Skripņiks, kurš, līdzīgi kā Kellijs, karojis Austrumukrainas separātistu pusē.

Taču viņi nebūt nav vienīgie. Valsts drošības dienests ierosinājis un prokuratūrai nodevis vēl vairākas krimināllietas pret Latvijas valstij piederīgajiem, kuri karo svešos karos. Lielākā daļa šo personu ir izsludinātas meklēšanā, tostarp arī nacionālboļševiks Beness Aijo.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti