Dienas ziņas

Bažas par «nodokļu paradīzi» pēc «Brexit»

Dienas ziņas

ASV informācijas centrs Daugavpilī paplašinās

Īsteno sapni par kūkotavu

Madoniete pēc desmit gadiem Rīgā atgriežas laukos un īsteno sapni par kūkotavu

Pēc desmit Rīgā pavadītiem gadiem atgriezties laukos un uzdrošināties izveidot savu uzņēmumu. Tas ir stāsts par madonieti Lauru, kura kūku cepšanu iesāka kā mājražotāja un šobrīd ir vērusi durvis jau savai kūkotavai, turklāt vietā, kur teju pirms gadsimta kūkas cepa viņas vecvectēvs.

Arī pirms teju astoņdesmit gadiem šajā ēkā tapa kārdinošas kūkas un smalkmaizītes. Tolaik tās cepa madoniešu tik iecienītais meistars Ernests Viņauds, nu sava vecvectēva nodarbi Madonā turpina viņa mazmazmeita Laura Nikolovska.

“Šis stāsts par manu vecvectēvu Ernestu iet man blakām jau pāris gadus. Uz Latvijas simtgadi tika izdota grāmata “Simts kūkas un viena svecīte”, kur arī man bija iespēja startēt ar savu stāstu, ar sava vecvectēva recepti, kuru es nedaudz papildināju mūsdienīgāku. Un tā es eju šajās Ernesta pēdās,” stāsta Laura Nikolovska.

Sākotnēji kūkas cepa kā mājražotāja, bet, laikam ejot un apjaušot lielo pieprasījumu, tas iedrošināja izveidot savu uzņēmumu. Laura atzīst, tas gan nebūtu bijis iespējams bez atbalsta, tāpēc izmantojusi visas iespējas, ko sniedz gan pašvaldība, gan Madonas Biznesa inkubators un Nodarbinātības valsts aģentūra. 

“Lauras pirmie soļi biznesā sākās 11.klasē, Madonas Valsts ģimnāzijā, kad viņa ar kolēģiem nodibināja skolēnu mācību uzņēmumu. Tad jau viņa bija uzņēmuma vadītāja, viņas enerģija, biznesa spējas parādījās diezgan spilgti. Interesantākais fakts bija tas, ka mēs satikāmies pēc viņas skolas beigšanas Madonas Biznesa inkubatorā. Laura iestājās pirmsinkubācijā, varētu teikt, pat ne ar savu biznesa ideju, bet ar savu sapni, ar savu sapni par savas kafejnīcas izveidošanu. Un viņai tas ir šodien īstenojies,” atklāj Lauras skolotāja, LIAA Madonas biznesa inkubatora vecākā speciāliste Iveta Vabule.

“Ceru, ka tas būs tāds kā iedvesmas stāsts arī citiem jaunajiem uzņēmējiem izmantot šos pašvaldības grantus un īstenot savus sapņus pilsētā un novadā,” saka Madonas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vecākā speciāliste Ilze Vogina.

“Ja nebūtu labi un ja es neticētu tam, tad es, visticamāk, arī neietu uz priekšu, jo līdz šim mājražotāja apjomi un vispār ideja... Es jutu to, ka es to varu darīt. Tas nav vienkārši izdomāts, ka tagad būs kūkotava Madonā un viss. Man ļoti patīk parunāties, satikties, jo mājās, kad tu cep, nu tad tu esi mājā un tad tu atdod pasūtījumu un viss. Bet šeit būs iespēja satikties klātienē, parunāties un tas būs nākamais mans pakāpiens,” skaidro Laura.

Arī mazie uzņēmumi ir zināms pienesums vietējo nodarbinātībai. Tā arī Lauras Nikolovskas īstenotā iecere par savu uzņēmumu, ir devusi iespēju provincē nodrošināt vēl vienu darba vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt