Madonas novadā sāk militārās mācības «Bastions 2018»

Līdz nedēļas beigām Madonas novada Mārcienā notiks militārās mācības “Bastions 2018”. Plānots, ka mācībās piedalīsies vairāk nekā 140 karavīri no sešām valstīm.

Mācību laikā Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu inženiertehniskās vienības trenēs sadarbību un atbalsta sniegšanu kaujas vienībām.

“Mācības ir diezgan unikālas ar to, ka mēs trenējamies pilsētvidē.

Pulkvežleitnants Ainārs RauzaRūdolfs Krieviņš

  Tā ir bijušās Padomju Savienības militārā bāze, kuras ietvaros mēs trenējam, kādā viedā sniedzam atbalstu, izveidojot šķēršļus. Arī, ja ir kāds šķērslis, kas maisa, iznīcinot to, lai kājnieku vienības, ja veic uzdevumus, piemēram, aizsardzības vai uzbrukuma, varētu kvalitatīvāk izpildīt savus pienākumus,” pastāstīja Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona komandieris pulkvežleitnants Ainārs Rauza.

  Turklāt no Madonas pašvaldības bija pieprasījums nojaukt ēku ar spridzināšanas metodi. “Iedzīvotājiem būtu jāseko līdzi zīmēm, nevajadzētu bez saskaņošanas tuvoties. Un, protams, mēs atvainojamies par kaut kādu skaņu, jo mācībās tiks pielietota sprāgstviela, un būs, visticamāk, pašā Mārcienā arī tas dzirdams,” norāda Rauza.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti