Dienas ziņas

Latvija klusuma brīdī piemin traģēdijā bojāgājušos

Dienas ziņas

Kā būvniecības likumu vērtē energoauditors

Vērtēs lielveikala jumta drošību Madonā

Madonā vērtēs lielveikala jumta drošību

Madonā pirms gada zem sniega svara deformējies veikala jumts. Plaisas sienās un smalki apmetuma gabaliņi gar plauktiem pie sienām šķitis nieks, bet pēc Zolitūdes traģēdijas uzmanība ir saasināta. Lielākajā tirdzniecības centrā Madonā vienkopus atrodas gan „Maxima", gan „K-Rauta" un citas mazākas tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas.

Ēka pieņemta ekspluatācijā 2009.gadā, un saskaņā ar Zemesgrāmatas datiem šobrīd tās īpašnieks ir SIA „MS investīcijas", kas 2010.gada nogalē to pārņēmusi no „Maxima Latvija". Lai arī būve ir jauna, celta pirms pāris gadiem, kūstot lielajiem sniega blāķiem, kādā vietā konstrukcijas deformējās, un pircēju klātbūtnē sekoja bojājumu novēršanas darbi.

Tiesa, oficiāla iesnieguma vai atzinuma par notikušo Madonas būvvaldē nav. „Madonas novada būvvaldē nav bijis neviens iesniegums, nekāda informācija par šādu jumta konstrukciju deformāciju vai jumta ieliekumu, kur mēs būtu reaģējuši," saka Madonas novada būvvaldes vadītājs Andris Rieba.

Notikušo gan atceras otrs ēkas lielākais nomnieks veikals „K-Rauta". Tā darbinieki uzskata, ka negadījums noticis netīrītā sniega dēļ. Savu jumta daļu būvmateriālu veikals tīrot regulāri. Pastiprinātu uzmanību jumtu konstrukcijām turpmāk sola pievērst arī būvvalde: „Apsekojam būves, kuras ir būvniecības stadijā, kur ir dokumentācija, kuras tiek pašlaik celtas."

Savukārt iedzīvotāji joprojām savās domās ir kopā ar Zolitūdes upuriem, taču vairums ikdienas gaitās, apmeklējot „Maxima" lielveikalu, jūtas gana droši.

Savukārt „Maxima" pārstāvis Jānis Beseris sola, ka uzņēmums jautājumu par jumta konstrukcijām noskaidrošot un risināšot kopā ar Madonas būvvaldi. Tāpat veikalu tīkls "Maxima" veikšot pārbaudi visos veikalos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti