Dienas ziņas

Igaunijā neizdodas ievēlēt jaunu valsts prezidentu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Madonā pārapbedī sarkanarmieti

Madonā sarkanarmieti pārbedī no skolas pagalma uz karavīru kapiem

1944. gadā nāvējoši tika ievainots Sarkanās armijas virsnieks, ģenerālmajors Nikolajs Jakuņins. Apglabāja viņu Madonā – par kara hospitāli pārveidotās skolas priekšā. Nupat aizvadīta viņa ekshumācija, jo, kā uzskata madonieši, nav pareizi, ka pie Madonas Valsts ģimnāzijas atrodas kaps – mirušo vieta ir kapsētā.

Sākotnējais jautājums, vai ģenerāļa pīšļi zem pieminekļa vispār atrodas, beidzot ir atbildēts. Pēc vairāk nekā gadu ilgstošām saskaņošanām ar Krieviju, augusta sākumā tika saņemta Krievijas Federācijas piekrišana ģenerālmajora Nikolaja Jakuņina pārbedīšanai no pašreizējās atrašanās vietas pie Madonas Valsts ģimnāzijas uz Otrajā pasaules karā kritušo karavīru Brāļu kapiem.

"Apbedījumi mums koncentrējas kapos, šai gadījumā, ja tie ir karavīru apbedījumi, vienalga kuras puses karotāju, tie ir Brāļu kapi Un šajā gadījumā arī tas, ka ir Madonā tieši Otrā pasaules kara padomju karavīru Brāļu kapi, tad tas būtu tikai, manuprāt, pašsaprotami," sacīja Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora.

Krievijas vēstniecības Latvijā pārstāvis "ReTV" apliecināja, ka darbi norit saskaņā ar vienošanos, ievērojot visas normas, kā arī uzsvēra, ka oficiālais viedoklis no Krievijas puses ir atrodams vēstniecības "Facebook" kontā. Saskaņā ar vienošanos, atļauja veikt ekshumācijas darbus tika izdota meklēšanas vienības "Leģenda" vadītājam Tālim Ešmitam.

Darbi tika uzsākti desmitos no rīta, ap pusdiviem ģenerāļa mirstīgās atliekas jau bija cieņpilni sagatavotas nogādāšanai vietējā morgā.

"Šis cilvēks ir ticis apglabāts ar pienākušos militāro godu. Uz viņa zārka virsējās daļas bija novietota zobena maksts ar zobenu, kas bija salikts krustā un uz krusta bija ģenerāļa cepure. Varēja manīt arī pie šīs kapa vietas, ka ir veikta karavīru tradīcija, kad glabā karavīru, tad šauj gaisā, tad var redzēt šīs čaulītes, kas te mētājas augšpusē. Un vēl – runas, ka tur ir kaut kādi blakus apbedījumi, tas neatbilst patiesībai, tikai viens apbedījums," skaidroja Ešmits.

"Kas ir atrasts, tas ir atrasts, bet diemžēl un acīmredzot gan ievainojuma rezultātā, gan arī redzat kāda tā grunts ir, kaulu fragmenti nav saglabājušies tā, kā varētu gaidīt. Pēc Krievijas puses vēlēšanās viņi izgatavo no savas puses jaunu pieminekli," sacīja biedrības “Brāļu kapu komiteja” priekšsēdētājs Arnis Āboltiņš.

Savukārt ar pārbedīšanu, kas tiks veikta līdz 30. septembrim, saistītos izdevumus segs Madonas novada pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt