Dienas ziņas

Rēzeknes novadā risina dzīvojamā fonda jautājumus

Dienas ziņas

Paplašināts nacionālās pretošanās kustības muzejs

Trūkst zobārstniecības speciālistu bērniem

Madonā pašvaldības zobārstniecības kabinetā bērniem trūkst speciālistu

Tā kā bezmaksas zobārstniecības pakalpojumu pieejamība bērniem ir problēma, Madonas novada pašvaldība pērn vēra durvis pašu finansētam kabinetam. Taču tas nav devis cerēto rezultātu, jo trūkst speciālistu.

Jau otro gadu Madonā darbojas pašvaldības izveidots un finansēts zobārstniecības kabinets, sniedzot bezmaksas pakalpojumus novada bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam. Kabinetā uzstādīta mūsdienīga aparatūra un sertificēta rentgena iekārta, taču trūkst speciālistu, kas spētu nodrošināt pilnu darba dienu, līdz ar to veidojas garas rindas.

“Vispār jau grūti. Ja Rīgā līdz trīs dienām rinda ir bērniem, tad pie mums kaut kur trīs mēneši,” zina stāstīt madonietis Agris.

“Protams, pēc šī kabineta pieprasījums ir liels, bet mēs laicīgi pieteicāmies. Un arī pēc iepriekšējās pieredzes, kā mums ir bijis, tad šeit bija ļoti labi,” stāsta madoniete Vita.

To, ka rindas ir garas, apliecina arī zobārste Una Audže: “Rindas ir ārkārtīgi garas, uz doto brīdi pieraksts līdz gada beigām ir pilns. Jaunu pierakstu uz jauno gadu mēs sāksim veidot decembra sākumā. Kabinetam nav pilna noslodze, varētu piesaistīt vēl kādu ārstu, bet nu darbs nav tas vienkāršākais, jo tas ir tikai ar bērniem. Bērni ir dažādi, bet, ja ir tā apņemšanās un spēja komunicēt, tad tas nav arī ļoti sarežģīti.”

Telpas ir iekārtotas mūsdienīgas un gaišas, bez aprīkotā kabineta pašvaldība uzņēmusies finansēt arī zobārstes atalgojumu un materiālu iegādi. Taču speciālistu joprojām neizdodas piesaistīt.

“Manā gadījumā tā bija pašvaldības neatlaidība, kad viņi ļoti, diezgan pat uzstājīgi vairākkārt zvanīja un tomēr lūdza. Otra lieta – es tomēr zināju, ka es pavisam Rīgā palikt negribu, ka gribu reģionā strādāt. Un man kā jaunam speciālistam nav tās rocības atvērt savu  privātpraksi, tāpēc tā bija tāda laba iespēja nākt šeit un strādāt. Tad varbūt tas arī ir tas, kas var uzrunāt jaunos speciālistus, kas varbūt ir tikko beiguši vai, iespējams, vēl tikai mācās, jo arī viņiem ir jāiet vasaras prakses. Varbūt var piedāvāt viņiem nākt to darīt šeit,” saka Audže.

Kabineta izveide prasījusi ne mazums pūļu un līdzekļu, taču pašvaldība ir apņēmības pilna turpināt meklēt risinājumus, lai piesaistītu speciālistus un nodrošinātu kabineta darbību uz pilnu slodzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt