Madonā nespēj vienoties par vidusskolu apvienošanu

Madonas skolu tīkla sakārtošanā joprojām nav vienotības. Pirmdien kārtējā diskusijā Madonas novada pašvaldībai un deputātiem neizdevās panākt vienošanos par skolu reorganizāciju, apvienojot Madonas 1.  un 2. vidusskolu. Tā vajadzīga, lai racionāli izmantotu gaidāmo Eiropas finansējumu, ko piešķirs, ja pilsētā tiks sakārtots izglītības tīkls.

Kā Latvijas Radio pastāstīja Madonas reģiona laikraksta „Stars” žurnāliste Inese Elsiņa, diskusija izvērtusies emocionāla, jo iesaistītajām pusēm ir atšķirīga vīzija par skolu tīkla sakārtošanu un finansējuma izlietošanu:

„Skanēja ļoti daudz un dažādi jautājumi. Sākumā krass noliegums vispār šai idejai, pēc tam jau vecāku pārstāvji aicināja iedziļināties jautājumā, ja šādas pārmaiņas notiks, runāt par klašu komplektiem, vai nebūs skolēnu skaita pārblīvējums, vai nebūs jādzīvo kā siļķēm mucā. Otrās vidusskolas kolektīvs, protams, pauda uzskatu, ka skolu tīkla reorganizācija tiek plānota tikai tāpēc, ka telpas nepieciešamas Madonas Valsts ģimnāzijai, un viņi uzskata, ka šis Eiropas iespējamais finansējums būtu vajadzīgs tikai piebūves celšanai Madonas Valsts ģimnāzijai, nevis tīkla vispārējai sakārtošanai. Priekšsēdētājs to arī pamatoja, ka tas būtu absolūti neracionāli, jo skolēnu skaitam šobrīd kāds tas ir Madonā, ēkas pietiek.”

Vienošanās par Madonas skolu tīkla sakārtošanu nav panākta, un diskusijas turpināsies.

Jau vēstīts, ka izglītības iestāžu tīkla sakārtošanas jautājumi un diskusijas Madonas novada pašvaldībā pēdējos divus gadus norit ļoti aktīvi un situācija rāda, ka arī tuvākajā nākotnē šis būs jautājums, par kuru pašvaldībā tiks runāts un lemts bieži.

2015.gada 28.aprīļa domes lēmums ir izraisījis plašu rezonansi par ieceri nākotnē apvienot Madonas pilsētas 1. un 2. vidusskolu. Ideja par Madonas pilsētas vidusskolu apvienošanu nebūt nav jauna, par to ir ticis runāts vēl pirms novada izveides. Šis jautājums savu aktualitāti ieguva, kad aprīļa beigās Izglītības un zinātnes ministrija lūdza nosūtīt informāciju par iespējamajām Eiropas Savienības fondu finanšu investīcijām Madonas novada pašvaldības izglītības iestādēs saskaņā ar izstrādātajiem īstenošanas principiem, atbalstāmajām darbībām un atlases kritērijiem.

Plānots, ka 2017. gada 1. septembrī (vai 2018. gada 1. septembrī) tiktu izveidota Madonas novada vidusskola, apvienojot līdzšinējo Madonas pilsētas 1. vidusskolu un Madonas pilsētas 2. vidusskolu. Madonas pilsētas vidusskola atrastos tagadējās Madonas pilsētas 1. vidusskolas telpās un Madonas Valsts ģimnāzijas ēkā. Lai sakārtotu un modernizētu mācību vidi, apvienojot Madonas pilsētas vidusskolas, tiktu piesaistīts ERAF finansējums EUR 798000,00 apmērā. Šis ieguldījums jāveic, lai pilnveidotu un radītu ļoti labu mācību vidi un nodrošinātu mācību procesu ļoti labā kvalitātē. Madonas pilsētas vidusskolā plānoti no 40 - 44 klašu komplekti (šobrīd Madonas pilsētas 1. vidusskolā – 29 klašu komplekti, Madonas pilsētas 2. vidusskolā – 15 klašu komplekti), ar skolēnu skaitu klasē no 22 - 26 izglītojamie.

Savukārt, Madonas Valsts ģimnāzija tiktu pārcelta uz līdzšinējo Madonas pilsētas 2. vidusskolas ēku. Ģimnāzijas telpu jautājumu nav izdevies atrisināt no 2004. gada, kad tika izstrādāts piebūves projekts, bet valsts investīciju finansējums netika piešķirts. Pašlaik Madonas Valsts ģimnāzijas mācību process tiek organizēts 6 ēkās – Valdemāra bulvārī 2a, īrētās telpās Raiņa ielā 6, sporta stundas un pasākumi notiek Madonas sporta centrā, mūzikas stundas Madonas mūzikas skolā, kultūras pasākumi tiek organizēti Madonas kultūras namā, bet ģimnāzistu ēdināšana - Madonas pilsētas 1. vidusskolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti