Dienas ziņas

«Tautas panorāma» rīt Jūrmalā un Līgatnē

Dienas ziņas

Atjauno Strūves loka punktu «Arbidāni»

Madonā jaunieši sarīko politiskās debates

Madonā jaunieši sarīko pirmsvēlēšanu debates ar politiķiem

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, Tiesībsarga birojs aktualizēja jautājumu par vēlēšanu pratību jauniešu vidū, rosinot pedagogus runāt ar skolēniem par to, ka jāpiedalās vēlēšanās, kā tas jādara un kāpēc tas ir svarīgi. Madonas pilsētas vidusskolas skolēni paši bija izrādījuši vēlmi iedziļināties deputātu kandidātu attieksmē pret dažādiem jautājumiem un partiju pārstāvjus aicināja piedalīties debatēs. Lielākā daļa politisko spēku aicinājumam atsaucās.

Aicinājumam piedalīties Madonas pilsētas vidusskolas Skolēnu domes sarīkotajās politiskajās debatēs bija atsaukušies 11 partiju pārstāvji. Skolēni viņus lūdza paust viedokli par piecām dažādām tēmām: iepakojuma depozīta sistēmas ieviešana, pensiju aprēķināšanas kārtība, jauniešu līdzdalības aktivizēšana, skolu tīkls Latvijā un eitanāzijas legalizācija.

Debašu rīkotāji spriež, ka kopumā skolas vecuma jaunieši nav īpaši ieinteresēti politiskajos jautājumos. Tāpēc šādā veidā vēlējušies šo interesi veicināt gan jau balsstiesīgajiem jauniešiem, gan tiem, kas drīz par tādiem kļūs.

“Mēs vēl pagaidām atdalām to politiku, jo mums vēl tas neinteresē, mums vēl nav tiesību  izlemt, kas būs Saeimā. Bet uz šo vecumu kā man, es domāju, jau sāk uz to pusi iet, ka mums interesē, kas būs Saeimā, kādi cilvēki tur ir, ar ko viņi bija nodarbojušies un kādi viņi vispār ir,” stāsta Madonas pilsētas vidusskolas 11. klases skolnieks Valters Sipāns.

“Pirms debatēm daudzi no maniem klasesbiedriem, kas arī bija šeit, teica paldies, ka kaut kas tāds ir, tāpēc ka viņi patiešām nezinot, par ko balsot. Es ceru, ka tagad arī tiks noskaidrots, par ko balsot,” saka Madonas pilsētas vidusskolas Skolēnu domes prezidents Andis Poļaks.

Noklausoties katra kandidāta sacīto, pēc debatēm jaunieši sprieda – laiks pavadīts lietderīgi un gūta lielāka skaidrība, kuras partijas nostāja simpatizē vairāk.

“Es saņēmu atbildes, arī veicu savus mazos pierakstus. Man arī ir dažādi secinājumi galvā pēc šīm debatēm radušies. Bija tēmas, par kurām es gaidīju mazlietiņ detalizētāk, piemēram, par plastmasas pudeļu depozīta ieviešanu Latvijā,” saka Poļaks.

Skolas pedagogi gan pēc pusotru stundu ilgušajām debatēm sprieda, ka kopumā partijas pie pašiem jaunākajiem vēlētājiem vēršas pārāk maz. Tāpat debašu laikā bijis jūtams, ka reti kurš deputātu kandidāts bija gatavojies runāt tieši jauniešu auditorijai.

Madonas vidusskolā no 150 vidusskolēniem apmēram trešā daļa ir sasnieguši vecumu, kad var doties balsot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt