Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Simbolisks futbola mačs cīņai pret birokrātiju

Madonā atklāj kopienas dienas centru

Madonā iedzīvotāju, uzņēmēju un vietvaras sadarbībā tapis kopienas dienas centrs

Madonā īstenots labas gribas un pilsoniskās aktivitātes projekts – izveidots kopienas centrs, kurā dažādi sociālie pakalpojumi būs pieejami ikvienam novada iedzīvotājam.

Teju simtgadīgā ēka Madonā, Parka ielā 4, pirms pāris gadiem tika vērtēta kā nojaucama. Tur savulaik bijusi zupas virtuve, sociālie dzīvokļi un patversme. Nu, pēc ēkas kapitālā remonta, tiek iesvētīts mūsdienīgs kopienas centrs „Baltā ūdensroze”, kas turpmāk piedāvās plašu dienas centra pakalpojumu klāstu.

“Tas būs dienas centrs pilngadīgām personām, Madonas novada pašvaldības iedzīvotājiem. Viņi varēs, kas vien vēlās, šajā centrā nākt, piedalīties dažādās nodarbībās, tas ir, radošajās darbnīcās, būs dažādas lekcijas, mēs veidosim pašpalīdzības grupas,” stāsta centra „Baltā ūdensroze” vadītāja Rudīte Kumsāre.

Tāpat kā līdz šim tur atradīsies arī zupas virtuve, un nākotnē iecerēts izveidot mātes un bērna atbalsta centru.

“Veidojot šeit kopienas centru, kas būtu atvērts gan tiem cilvēkiem, kas tiešām ir grūtībās un kuriem ikdienā varbūt pietrūkst, ko ēst vai ko vilkt mugurā, vai kuriem vienkārši vajadzīgs komunicēties. Viņiem būs vieta un telpa, kur viņi būs gaidīti un varēs nākt. Un arī ar laiku mēs varēsim uzņemt jaunās māmiņas, kas ir krīzes grūtniecībā,” stāsta luteriskās baznīcas Diakonijas centra vadītāja Sigita Dišlere.

Centra vajadzībām iegādātas un uzstādītas divas veļas mašīnas un viens veļas žāvētājs, labiekārtotas veļas mazgāšanas un atpūtas telpas, iegādāts dators un asinsspiediena mērītājs, izveidota iespēja baudīt tēju un lasīt žurnālus un grāmatas.

“Šodiena parāda, kā spēcīga doma, liela griba un cilvēku kopība, sadarbojoties Madonas iedzīvotājiem, uzņēmējiem un pašvaldībai, var realizēt lielas lietas, un viņas notiek,” saka projekta „Baltā istaba” iniciatore Nelda Janoviča.

Jūtot vēlmi palīdzēt tiem, kam klājas grūtāk, tieši Neldai kopā ar domubiedriem pirms pāris gadiem radās ideja par “Balto istabu” un labdarības koncertiem. Aktīvi šajā darbā iesaistījās Madonas novadnieks Valters Krauze.

Valters uzsver, ka nedrīkst apstāties pie sasniegtā, jo ieceru saistībā ar kopienu centru ir daudz: “Mana stingra vēlme un sapratne – pirmkārt, nedrīkst apstāties. Un, otrkārt, ja es esmu uzsācis šos koncertus, tad tas ir mans pienākums, lai novembra beigās vai decembrī katru gadu Madonā būtu šāds koncerts, kura līdzekļi nonāk ''Baltajā istabā''.”

Svarīgi, ka kopienu centra veiksmīgai darbībai tiks attīstīta sadarbība ar iestādēm, uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām. Rūpi par to turēs Madonas novada pašvaldība un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt