Dienas ziņas

Introvertie Latvijas literāti Londonā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Madonā rod iespēju samazināt ūdens koeficientu

Madonā ar jaunu ūdens uzskaites sistēmu apmierināti patērētāji un pakalpojuma sniedzēji

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji Madonā jau daudzus gadus maksā ūdens patēriņa pārrēķinu, kas veidojas no mājas kopējā skaitītāja un iedzīvotāju deklarēto rādījumu starpības. Iedzīvotāji nav mierā ar lielajām papildu izmaksām, tādēļ kopš pagājušā gada akciju sabiedrība „Madonas ūdens” sākusi piedāvāt jaunu uzskaites sistēmu, kas devusi acīmredzamu ietaupījumu visiem tās lietotājiem. 

Lai mazinātu ūdens patēriņa koeficientu, kas brīžiem veido ievērojamu summu, piecās mājās Madonā un četrās novadā uzstādīti ūdens skaitītāji ar inovatīvu radio nolasīšanas sistēmu, kas devusi jau pirmos rezultātus.

Veidenbauma ielā 7 mājas vecākais Jānis Teperis uzsver, ka, pirmkārt, tas ir ērti, jo nekas nav jādeklarē. "Otrām kārtām, kā mēs nomainījām [sistēmu], tā starpība uzreiz pazuda, jo iepriekšējie skaitītāji mums bija vidēji no deviņdesmit astotā gada. Godīgi sakot, rezultāti bija iespaidīgi jau pirmajā mēnesī, kad mūsu starpība no desmit kubiem nokritās uz trīssimt litriem," viņš teica,

Likums paredz, ka skaitītāji jāmaina vai jāverificē reizi četros gados, taču visbiežāk novērots, ka ūdens mērījumus dzīvokļos veic desmit gadus un vecāki skaitītāji, kuru mehānisms ir aizkaļķojies un morāli novecojis, līdz ar to uzskaite ir neprecīza.

Otra puse, kas ietekmē koeficientu, ir iedzīvotāju godaprāts un atbildība – cik precīzi tiek nolasīti ikmēneša rādījumi, novērstas ūdens noplūdes, kā arī ļaunprātīga rīcība, apzināti slēpjot patieso patēriņu.

AS „Madonas ūdens” tīklu operators Deniss Kovtuns pastāstīja, ka cilvēku izdoma ir ļoti plaša. "Liek magnētus, ver iekšā skaitītājā stieplītes, urbj caurumiņus, liek adatiņas un visādos citādos veidos mēģina mehāniski iespaidot šo skaitītāju darbību," paskaidroja speciālists.

Ar jauno sistēmu, kas vienlaicīgi nolasa visu dzīvokļu rādījumus, atvieglots arī mājas vecāko darbs. Piemēram, ēkā Veidenbauma ielā 16 piecdesmit sešu dzīvokļu rādījumi tiek nolasīti desmit minūtēs.

Veidenbauma ielā 16 mājas iedzīvotāja Alma Čehova ir apmierināta, jo viņai vairs nav jāvāc skaitītāju rādījumu zīmītes, kas arī bija problēma. "Tagad vienkārši viņi piebrauc, nolasa un bez problēmām," apmierināta ir iedzīvotāja.

Šādi tiek izslēgta iespēja netīšam aizmirst rādījumu deklarēšanu, tā palīdz arī cīņā pret nelegālajiem pieslēgumiem un dažādām manipulācijām, jo, kolīdz tiek veiktas pretlikumīgas darbības, signalizācija, kas iestrādāta sistēmā, to noziņo atbildīgajai personai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt