Labrīt

Valkā un Smiltenē vietējie protestē pret auto mazgāšanu pilsētas centrā

Labrīt

UEFA Čempionu līgā tuvojas izšķirošie notikumi

Par Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas nākotni

Mācītājs Krists Kalniņš: Baznīcā pēdējos 10 gadus pietrūcis diskusiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Mācītāja Jura Rubeņa aiziešana no amata raisīja diskusijas par Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) nākotni, un diskusija ir nozīmīgs process, taču tāda nav notikusi pēdējos 10 gadus, intervijā Latvijas Radio pauda Rīgas iecirkņa prāvests, Vecās Sv. Ģertrūdes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Krists Kalniņš.

Kalniņš norādīja, ka pašlaik baznīca ir sācies “nozīmīgs process, kas nav noticis 10 gadus, esam nokavējuši to sākumu par 10 gadiem”.

Mācītājs Juris Rubenis savā garīgajā meklējumā nonācis pie jaunām atziņām, un pirms 10 gadiem bija mēģinājumi par to runāt un informēt pārējos mācītājus, bet vēlāk diskusija pārtrūka.

Garīgie meklējumi baznīcā vienmēr ir bijuši, un baznīca laika gaitā formulēja savas mācības pamatus, pamatprincipus, bet, protams, baznīca ir arī mainījusies, norādīja Kalniņš.  Bet, kad diskusijas nenotiek, rodas aizdomas, vieni jūtas sāpināti, ka mums ir priviliģēti mācītāji, kas var darīt, ko grib, bet citi saistīti ar principiem.

KONTEKSTS:

Pēc 36 gadu kalpošanas mācītājs Juris Rubenis ir atstājis mācītāja amatu - uzrakstījis atlūgumu, ko Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags ir pieņēmis. Baznīcu Rubenis nepametīs. Vanags norādīja, ka šī lēmuma iemesli ir personiski un mācītājs tos nevēlējās atklāt sabiedrībai. Bet mācītājs Indulis Paičs norādīja uz “agresīvo kampaņu pret Rubeni”.

Pēc tam 15 LELB mācītāji publiskā paziņojumā pauda, ka Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) tiek nozagta un arvien vairāk attālinās no Rietumu protestantiskajai kristietībai tuvās un saprotamās tradīcijas, kas pārstāv skata plašumu, teoloģisku daudzveidību un atbildīgu akadēmisko brīvību.

Mācītāji aicināja visus interesentus pirmdien, 12.martā, uz diskusiju par Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas nākotni - riskiem un iespējām, analizējot pēdējās desmitgades notikumus, “kas soli pa solim progresīvo baznīcu novedis pie izteikti konservatīva skatu punkta”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti