Mācītājs Kalniņš: Gadu pēc traģēdijas neesam gatavi uzņemties atbildību

Piektdien, "Maximas" traģēdijas gadadienā, Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā notiks ekumēnisks dievkalpojums bojāgājušo piemiņai. Draudzes mācītājs Krists Kalniņš sarunā ar Latvijas Radio secina, ka daudzām mācībām diemžēl esam pagājuši garām. Tā bija vesela paviršības, neizdarības, slinkuma un nedomāšanas ķēde, kas noveda pie briesmīgām sekām, saka Krists Kalniņš. Taču neviens likums nepasargās, ja pats cilvēks negribēs uzņemties atbildību par savu darbu un cilvēkiem sev apkārt.

„Neviens no tiem, kas arī sākumā vismaz bišķiņ jutās vainīgi -, šobrīd vairs neviens nesaka, ka viņam jāuzņemas atbildība. Domāju, tā varbūt ir vēl lielāka traģēdija, kas mūsu valstī ir un rāda, ka mēs neesam sapratuši, kas mums tādā traģiskā veidā tika pateikts, ka vēl joprojām patiesībā nemaz neesam izauguši, nobrieduši cilvēki,” saka Kalniņš.

„Jo daļa no sabiedrības brieduma, katra cilvēka, valdības, atbildīgo institūciju… Briedums parādās tur, kur es esmu gatavs uzņemties atbildību. Un ko nozīmē, ja neesam gatavi uzņemties atbildību? - tas nozīmē, ka turpinām darīt, kā esam darījuši,” saka mācītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti