Mācītājs Cālītis: Bēgļu kustība Eiropā – mājiens, ka nevaram dzīvot kā līdz šim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pašlaik Eiropā vērojamā lielā bēgļu plūsma ir "tikai tāds pirmais mājiens, ka viss nav labi" un ka Eiropas sabiedrība vairs nevar dzīvot saskaņā ar patēriņa vērtībām, šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda mācītājs Juris Cālītis.

Pēc viņa domām, Eiropas sabiedrībai lielā mērā rūp tas, kā vairot savu mantu, kā nopelnīt lielāku algu un dzīvot "uz nebēdu". Lai arī Latvijā šīs patēriņa vērtības nav izplatījušās tādā mērā kā citviet Rietumeiropā, tomēr tās "ir paņēmušas" 300-400 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju, kas devušies darbā uz ārvalstīm.

Taču Latvijā palikušie katrs var paskatīties uz sevi un pavērtēt, kādām vērtībām dot priekšroku. Katram ir jābūt atbildīgam par savu darbu un kompetenci. "Katrs viens, kas esam, sākam domāt, ka mana dzīve un vieta ir nozīmīga un es to aizpildu ar vislabāko," teica Cālītis.

Viņaprāt, eiropiešu dzīve vairs nebūs tāda, kāda tā ir bijusi, un neviens arī īsti nezina, kāda tā būs. "Nav jākrīt panikā vai šausmās," teica Cālītis, paužot pārliecību, ka Austrumu kultūra nepārņems Rietumus. Uz pasauli jāraugās atvērtāk, nevis jāļaujas "neordinārām kaislībām - jāskrien pēc mantas un naudas".

"Jautājums, vai mēs nāksim pie saprāta, ka ir kaut kas lielāks un skaistāks par jaunu mēbeli istabā vai auto," teica mācītājs.

Cālītis piebilda, ka viņš attiecībā uz Latviju neredz iemeslu lielai panikai, jo pie mūsu valsts robežas nestāv simtiem tūkstoši bēgļu. "Es nezinu, kādēļ latvietim gribas sevi visu laiku satraukt, ka viss ir briesmīgi," piebilda mācītājs.

Jau ziņots, ka mācītājs un Zvannieku mājas bērnu un ģimeņu aprūpes centra dibinātājs un vadītājs Cālītis atzīts par 2015.gada Eiropas cilvēku Latvijā.

Nozīmīgo titulu Cālītis nopelnījis ar neizmērojamo cilvēkmīlestību. Zvannieku kopiena, kas dod mājvietu bērniem bez vecākiem, pirms desmit gadiem uzņēma septiņus somāļu bēgļus. Intervijās Cālītis uzsver, cik svarīgi ir neizstumt bēgļus no sabiedrības, apliecinot savu labo gribu un mīlestību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti