Mācībās «Sudraba bulta» apgūst gan militārās iemaņas, gan sadarbību ar civiliedzīvotājiem

Militāro mācību “Namejs 2021” ietvaros Ādažu poligonā norisinājās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas kopīgās mācības “Sudraba bulta”.

Mācībās tika izspēlēts Mehanizēto vienību uzbrukums ienaidnieka nocietinājumiem. Kājnieku bruņumašīnas un tanki nodrošināja atbalsta uguni, bet haubices veidoja dūmu aizsegu, lai militāro inženieru vienības varētu attīrīt mīnu lauku, ļaujot galvenajiem spēkiem pietuvoties ienaidnieka pozīcijām.

“Mācības norisinās ļoti labā līmenī. Es esmu gandarīts par to, ko esam izspēlējuši, tie rezultāti būs mazliet vēlāk. Scenārijs galvenokārt ir balstīts uz sadarbību – sadarbību gan NBS vienību starpā, gan sadarbību plašāk areālā,” skaidroja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Viens no mācību mērķiem ir stiprināt sapratni un sadarbību starp militārajiem spēkiem un civiliedzīvotājiem. Tādēļ augstas intensitātes mācību scenāriji tiek izspēlēti ne vien poligonā, bet arī ārpus tā.

Pagājušajā nedēļā Rīgā piedzīvotais liek secināt, ka šai jomā ir ko uzlabot. Nākamajās dienās militārās mācības noritēs vairākās Pierīgas un Vidzemes pašvaldībās. Visaktīvākās darbības paredzētas Siguldā un tās apkaimē. Tādēļ bruņotie spēki aicina cilvēkus nebaidīties un būt saprotošiem, ja militāro mācību dēļ rodas kādas neērtības. 

KONTEKSTS:

No 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, kuras scenārijā apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”. Militārajās mācībās “Namejs 2021” piedalās aptuveni 9300 dalībnieku no 17 valstīm.

Mācību "Namejs" laikā Ādažu poligonā negadījumā cietuši trīs sabiedroto spēku karavīri.

Savukārt mācību aktīvā fāze, kas noritēja Rīgā, izpelnījās daļas garāmgājēju izbrīnu un vēlāk diskusijas sociālajos tīklos par informācijas trūkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti