Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kārsavā plūdu dēļ stāvoklis aizvien kritisks

Militārā operācija Baltijas jūrā

Mācībās «Open Spirit 2017» jūrā atrod torpēdas, mīnas un vrakus

Latvijas teritoriālajos ūdeņos no 18. līdz 31. augustam notiek ikgadējās starptautiskās militārās mācības “Open Spirit 2017”, kuru mērķis ir iznīcināt no Pirmā un Otrā pasaules kara laikiem palikušos sprādzienbīstamos priekšmetus. Līdz pirmdienai,  28. augustam, mācību laikā  Latvijas teritoriālajos ūdeņos uzietas gan mīnas, gan torpēdas un arī vraki.

Pirmdien, 28. augustā, astoņu jūras jūdžu attālumā, kas ir apmēram 13 kilometri, no Mērsraga ostas notika operācija - sprādzienbīstama objekta neitralizācija. 24 metru dziļumā tika uzspridzināts 600 kilogramus smags trotils. Šis sprādziens ir bīstams 490 metru rādiusā. Pēc sprādziena notika paraugdemonstrējums, kā ar helikoptera palīdzību tiek evakuēts cilvēks no kuģa.

"Ikdienā tas uztur tādu kaujas spēju, kaujas garu iekšā cilvēkā. Jo ilga krastā sēdēšana nenāk par labu. Jo vairāk jūras, jo lielāka pieredze un labāka," sacīja kaprālis, kuģa “Rūsiņš” navigācijas komandas vecākais speciālists Haralds Feldmanis.

Latvijas Jūras spēku vadītajā operācijā piedalās 15 kuģi un sešas ūdenslīdēju atmīnētāju komandas no desmit valstīm.

No 18. līdz 28. augustam Latvijas teritoriālajos ūdeņos tika atrastas divas torpēdas, 34 mīnas, 57 mīnu krēsli bez mīnām, 281 objekts, kas nav sprādzienbīstams, un trīs jauni vraki. 

Operāciju laikā tika izmantotas arī pavisam jaunas iekārtas, ar kuru palīdzību meklē sprādzienbīstamus objektus. "Strādāt ir interesanti, iekārta ir jauna. Paši ļoti maz ko pirms tam par to zinājām, tik daudz, cik apmācības periodā mums pastāstīja. Tagad sapratām, ka ar to bija ļoti par maz. Daudz ko paši jaunu uzzinājām par to," atzina dižmatrozis Arnolds Skalde.

Baltijas jūras dzelmē ir vairāk nekā 80 000 sprādzienbīstamu objektu. Latvijas teritoriālajos ūdeņos ir aptuveni 15 000 šādu objektu, lielākā daļa no tiem atrodas Irbes šaurumā. 25 gadu laikā ir neitralizēti 833 sprādzienbīstami priekšmeti.

"Sprādzienbīstamo priekšmetu skaits, kā jau iepriekš minēts, ir diezgan ievērojams. Darba pietiks gan mums, gan mūsu bērniem un varbūt pat vēl vairāk," lēsa operācijas “Open Spirti 2017” apgādes virsnieks Lauris Arbidāns.

Operācija “Open Spirit” rotācijas kārtībā reizi gadā notiek kādā no Baltijas valstīm ar uzdevumu attīrīt kuģošanas ceļus un zvejas rajonus no Baltijas jūras dzelmē palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt