Mācībās «Namejs» pirmo reizi šauj ar haubicēm no Austrijas

Sestdien, 25.augustā, Ādažu poligonā pirmo reizi militāro mācību uzdevumu izpildē tika iesaistītas pašgājējhaubiču sistēmas, kuras iegādātas no Austrijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās, informēja Aizsardzības ministrijā.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš paziņojumā medijiem pauda gandarījumu par to, ka nepilnu gadu pēc pirmo pašgājējhaubiču sistēmu saņemšanas, tās tiek pilnvērtīgi iesaistītas mācībās.

“Efektīvi, jaudīgi un pārliecinoši. (..)  Ar lepnumu varu teikt, ka netiešās uguns atbalsta spējas pilnveidošana ir ļoti nozīmīgs ieguldījums valsts aizsardzības sistēmas un reģionālās drošības stiprināšanā,” norādīja Kalniņš.

KONTEKSTS:

2017.gada aprīlī tika parakstīts divpusējs līgums starp Latvijas un Austrijas ministrijām par M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformu iegādi. No Austrijas iegādātās 47 kaujas tehnikas vienības plānots saņemt līdz šā gada beigām.

Atkarībā no modifikācijas vienas haubices cena svārstījās no 60 līdz 140 tūkstošiem eiro. 

Latvijā līdz šim lielākās militārās mācības “Namejs 2018” notiek no 20.augusta līdz 2.septembrim. Tās paredzētas, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Mācībās piedalās vairāk nekā 10 000 dalībnieku – Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti