Mācībās «Akmens karavīrs» Ādažu poligonā uzlabo šaušanas iemaņas

 “Akmens karavīrs” - tāds nosaukums dots jaunām militārām mācībām, kas sākušās Ādažu poligonā. Šoreiz Latvijas un ASV bruņotie spēki uzlabo kaujas šaušanas iemaņas. 

Mūsu karavīriem šīs ir svarīgas mācības pirms dalības Sevišķi ātras reaģēšanas spēkos.  Zeme un gaiss Ādažu poligonā dun jau piekto dienu. Vēl visu šo nedēļu aptuveni 200 karavīri no Latvijas, ASV un Slovēnijas vingrināsies šaut ar kaujas munīciju.  

Mācībās “Rock Warrior” jeb “Akmens karavīrs” piedalās ASV 173.kājnieku brigādes rota, kas Latvijā ieradās septembrī un uzturēsies līdz februārim, kad to nomainīs cita vienība.

Amerikāņu karavīriem šīs ir sertifikācijas mācības. Vienlaikus sabiedroto valstu karavīri vingrinās darboties kā viena komanda.

“Grūtākais mācībās ir koordinēt visas daļas. Mēs daudz laika veltām, lai trenētu artilēriju, trenētu šaušanas precizitāti, trenētu karavīru fizisko stāvokli un saziņas prasmi. Tas, kas ir labi šādos lauka treniņos, ka visas šīs lietas mēs saliekam kopā kā komanda. Un tad jūs varat redzēt, ka līderiem tas nav nemaz tik viegli strādāt kopā ar komandas biedriem,” stāsta ASV 173. kājnieku brigādes komandieris Gregorijs Andersons.

Uguns atbalstu mācību laikā nodrošina mīnmetēji un haubices, kā arī prettanku ieroči “Carl Gustav” un “Javelin”. Karavīrus no gaisa atbalsta Francijas iznīcinātāji “Mirage” un amerikāņu helikopteri “Black Hawk”.

Latvijas sauszemes spēku karavīriem šīs mācības ir sava veida eksāmens. Nākamajā gadā janvārī Latvijas rota sāks pildīt uzdevumus Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības kaujas grupas sastāvā.

Vingrinājumi notiks arī Skrundas bijušajā militārajā pilsētiņā, kur karavīri trenēsies kaujai apdzīvotā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti