Rīta Panorāma

Tēlnieks Gļebs Panteļejevs - izstāde „Kur tu to ņēmi?”

Rīta Panorāma

Intervija ar LTRK valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu

Intervija ar BIRTI padomes priekšsēdētāju, prof. Andreju Ērgli

LZA viceprezidents: MK nepamatotie noteikumi Eiropas naudas apguvei ir jānovāc

Mēs esam uzlikuši pilnīgi nepamatotus Ministru kabineta (MK) noteikumus Eiropas naudas apguvei, un tie ir vienkārši jānovāc, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā „Rīta Panorāma” norādīja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) viceprezidents Andrejs Ērglis.

Taujāts, vai attiecībā uz zinātni Latvijā būtu jāmaina likumi, Ērglis uzsvēra, ka zinātnē vispirms ir jārada un tālāk notiek likumdošanas maiņa. „Mēs esam uzlikuši pilnīgi nepamatotus MK noteikumus Eiropas naudas apguvei. Tie ir vienkārši jānovāc,” LTV uzsvēra Ērglis.

Tāpat Ērglis norādīja, ka Latvijas zinātniekiem jābūt ambicioziem un jāspēj sadarboties ar uzņēmējiem, lai spētu radīt inovatīvus produktus. „Dažreiz mums pārmet, ka zinātne ir ļoti saskaldīta. Tā ir liela taisnība. Mums ir ko darīt zinātnes konsolidācijā. Mums jābūt ambicioziem,” sacīja asociētais profesors.

Zinātnieku apņemšanās ir apvienot spēkus, lai aktīvāk piedalītos valsts politikas veidošanā, kas skar zinātni un tautsaimniecību, tāpēc Latvijā kopš 2012.gada darbojas Baltijas Inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju institūts.

Otrdien, 14.februārī, Rīgas motormuzejā LZA pasniegs balvas par gada sasniegumiem zinātnē. LZA viceprezidents uzsvēra, ka Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, ir laba matemātika, atsevišķas nozares medicīnā, kā arī Latvijā ir ļoti labi fiziķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti