Rīta Panorāma

Telefonintervija ar politologu Ivaru Ījabu

Rīta Panorāma

Intervija ar Edgaru Tavaru

Intervija ar Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centra vadītāju Jāni Boktu

LVRTC: Labāka apraide pierobežā izmaksātu no 30 000 līdz 1,2 miljoniem eiro

Lai uzlabotu Latvijas mediju uztveršanu austrumu pierobežā, nepieciešami no 30 tūkstošiem līdz 1,2 miljoniem eiro, LTV “Rīta panorāmai” atklāja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC)  vadītājs Jānis Bokta.

Viņš norādīja, ka pierobežā uztveršana nav pasliktinājusies, tieši otrādi – ir uzlabota gan tehniskā, gan satura ziņā.

Taču ir arī vietas, kur apraidi un Latvijas mediju uztveršanu var uzlabot, taču tam nepieciešami raidītāji un tas prasīs papildu izmaksas. Aplēses par apraides uzlabošanu iesniegtas atbildīgajām iestādēm, un  tās ir dažādas atkarībā no tā, vai vēlas uzlabot tikai radio apraidi vai arī TV apraidi.

Bokta arī sacīja, ka pašlaik nav precīzu datu par to, cik tieši mājsaimniecību pierobežā nevar uztver Latvijas medijus. Turklāt bieži vien cilvēki apgalvo, ka Latvijas medijus neredz, bet īstenībā viņi paši “pagriež antenu uz kaimiņvalsti”, un ja pagrieztu antenu  citā virzienā, Latvijas televīziju varētu uzvērt.    

Jau vēstīts, ka LVRTC arī labi apzinās, ka ir nenoklātas vietas Latvijā. Tās atzīmētas arī pašu izveidotās kartēs. Taču signāla pastiprināšanai un citiem darbiem esot vajadzīgs finansējums. LVRTC peļņa 2014. gadā bija astoņi miljoni eiro.

Lai tomēr jautājumu par apraides uzlabošanu pierobežā beidzot virzītu uz priekšu, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu deputāti vērsās Satiksmes ministrijā, lūdzot sagatavot informāciju par iespējamajiem risinājumiem. Vajadzības gadījumā lūgšot arī premjera iesaisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti