Rīta Panorāma

Intervija ar Madaru Kalniņu, Lauri Amantovu un Denisu Paškēviču

Rīta Panorāma

Intervija ar Janu Ķikāni un Jani Kreicbergu

Intervija ar Jāni Langi

LVC: Vidējais ceļu seguma vecums Latvijā ir 20 gadi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vidējais Latvijas ceļu seguma vecums ir 20 gadi, bet ceļu tīkla sakārtošanai trūkst finansējuma, kas mūsu valstī ir aptuveni uz pusi mazāks nekā Lietuvā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Valsts ceļu (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Viņš stāstīja, ka vidējais Latvijas ceļu seguma vecums ir 20 gadi, bet ir arī posmi, kas asfaltēti pirms 40 gadiem, un tādēļ ir saprotams, kādēļ uz tiem veidojas dažādas bedres. Ceļu remontam trūkst finansējuma, kas Latvijā ir mazāks nekā kaimiņvalstīs. Tā, piemēram, Lietuvā, kur ir līdzīgs ceļu tīkls, šai nozarei tiek atvēlēti 557 miljoni eiro gadā, bet Latvijā finansējums nedaudz pārsniedz 260 miljonus eiro. "Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus esam pieradinājuši. Akcīzes nodoklis ir gājis veselības nozarei," teica Lange. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka veselība ir svarīga joma, tomēr rezultātā Latvijā ceļiem trūkst finansējuma.

Problēmu saasināt varētu arī tas, ka samazināsies Eiropas Savienības finansējums. "Veidojas zāģa zobs. Eiropas Savienības līdzekļi beigsies. Kopējie finansējumi iet uz leju. Kas notiks nākamajā plānošanas periodā - mēs nezinām. Tiks sakārots mazāk kilometru," stāstīja Lange.

KONTEKSTS:

Pēc 2018. gadā notikušajiem remontdarbiem valsts autoceļu tīklā 64,1% galveno autoceļu ir labā un teicamā tehniskajā stāvoklī. Visi valsts galvenie autoceļi ir ar asfaltbetona segumu. 10,3 % valsts galveno autoceļu ir apmierinošā stāvoklī un vēl 25,6 % – sliktā tehniskā stāvoklī. Uz valsts reģionālajiem autoceļiem 34,6% autoceļu ar asfalta segumu ir teicamā un labā stāvoklī, 22,6% tehniskais stāvoklis ir apmierinošs, bet 42,8% - slikts un ļoti slikts.

Uz grants seguma reģionālajiem autoceļiem 6,6% ir labā stāvoklī, 47,8% - apmierinošā un 45,6% - sliktā stāvoklī. Uz valsts vietējiem autoceļiem 31,6% autoceļu ar asfalta segumu ir teicamā un labā stāvoklī, 26,3% tehniskais stāvoklis ir apmierinošs, bet 42,1% - slikts un ļoti slikts. Uz grants seguma vietējiem autoceļiem 6,1% ir labā stāvoklī, 47,4% - apmierinošā un 46,5% - sliktā stāvoklī.

Lai veiktu nepieciešamos darbus valsts autoceļu tīklā, katru gadu ir nepieciešami 636 miljoni eiro, iepriekš norādīja LVC.

“Jau vairāk nekā 25 gadus valsts autoceļu tīkls tiek uzturēts nepietiekama finansējuma apstākļos, tāpēc ir izveidojies neizdarīto darbu deficīts 4 miljardu eiro apmērā. Kā sekas liela daļa valsts pārziņā esošo autoceļu ir sliktā un ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī,” norādīja LVC.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti