LVC: Skultes tirgus pie Tallinas šosejas apdraud satiksmes drošību; krustojumā būs satiksmes izmaiņas

Tallinas šosejas un reģionālā autoceļa Dūči-Limbaži krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas, informēja valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Vienlaikus uzņēmums norādīja uz Skultes tirgu, kas tiek rīkots pie krustojuma. Tirdzniecības process tajā notiek, apdraudot satiksmes drošību. Tāpēc aicina pašvaldību un zemes īpašnieku legalizēt tirdzniecības laukumu.

Izmaiņas krustojumā

Tallinas šosejas (A1) un reģionālā autoceļa Dūči-Limbaži (P53) krustojumā jau drīzumā ir plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas. Strādājot pie satiksmes drošības uzlabojumiem valsts ceļu tīkla melnajos punktos, kas tika konstatēti, izstrādājot 2014. – 2016. gada bīstamo posmu un krustojumu karti, valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) speciālisti ir izvērtējuši iespējamos risinājumus, lai padarītu šo satiksmes mezglu drošāku satiksmei, un patlaban notiek attiecīgā projekta izstrāde.

Plānots, ka

krustojumā tiks aizliegti trīs no esošajiem četriem kreisajiem pagriezieniem.

Vienīgais kreisais pagrieziens, kas paliks, būs no reģionālā autoceļa P53 uz Rīgu. Visi pārējie kreisie pagriezieni tiks likvidēti.

Savukārt  reģionālā autoceļa posms no Tallinas šosejas līdz Skultes ostai tiks slēgts virzienā no ostas uz Tallinas šoseju, saglabājot iespēju nogriezties pa labi no Tallinas šosejas. Tas ir nepieciešams, lai atvieglotu kravu piegādi uz ostu.

Projektā tiks nomainītas arī visas ceļa norādes un uzstādītas jaunajai satiksmes organizācijai nepieciešamās ceļazīmes, kā arī ceļa horizontālie apzīmējumi.

Satiksmes organizācijas izmaiņas šajā krustojumā plānots veikt jau šovasar. Darbs pie izmaiņām tika uzsākts jau gada sākumā, taču to nepieciešamību esot vēlreiz aktualizējusi Skultes tirgus pārcelšana uz krustojumam piegulošu teritoriju.

Mudina pašvaldību pārcelt tirgu

LVC norāda, ka Skultes tirgus, kas pēdējās brīvdienās tiek rīkots Tallinas šosejas un Dūču ceļa (P53) krustojumā, notiek laukumā, kas ir nelikumīga būve, kurai nav ierosināta būvniecības lieta. Saskaņā ar Vispārīgiem būvnoteikumiem labiekārtots laukums ar segumu uzskatāms par 1. grupas būvi. Nedz īpašnieks, nedz pašvaldība nav veikusi nepieciešamās darbības, lai tur varētu notikt legāla tirdzniecība.

2019. gada janvārī LVC izsniedza tehniskos noteikumus kravas transportlīdzekļu stāvlaukuma būvniecībai vietā, kur tagad tiek rīkots tirgus. Projekts par šādu būvniecību ar LVC tā arī netika saskaņots. Vēlāk – 2019. gada augustā – zemes īpašnieks nolēma mainīt zemes izmantošanas veidu un pieprasīja no LVC tehniskos noteikumus nu jau tirdzniecības laukuma izveidei. Tehniskie noteikumi tika izsniegti, taču arī tirdzniecības laukuma būvniecības lieta netika ierosināta, un projekts par darbībām autoceļa aizsargjoslā ar LVC nav saskaņots. 

Tāpat neviens nav vērsies LVC Limbažu nodaļā pēc tirdzniecības atļaujas šajā laukumā. Un līdz ar to šāda atļauja nav saskaņota, lai gan pēc normatīvajiem aktiem jebkura darbība valsts ceļa aizsargjoslā ir jāsaskaņo ar LVC. Šajā gadījumā, ja pašvaldība izsniegtu tirdzniecības atļauju, tai būtu jāsaņem LVC saskaņojums.

Ņemot to vērā, LVC ir nosūtījusi vēstuli Limbažu novada pašvaldībai par to, ka pie valsts autoceļiem, ietekmējot satiksmes drošību, ir organizēta ar LVC nesaskaņota tirdzniecība. LVC arī lūdz skaidrojumu par konstatēto nelegālo būvniecību valsts autoceļu A1 un P53 aizsargjoslā un pašvaldības būvvaldes plānotajiem turpmākajiem pasākumiem šajā būvobjektā.

Atbalstot vietējo uzņēmējdarbību un saprotot vēlmi organizēt tirdzniecību, LVC no savas puses tehniskajos noteikumos ir norādījusi uz priekšnoteikumiem, kurus nepieciešams izpildīt, lai šajā krustojumā būtu iespējama saskaņota, legāla tirdzniecība. Pēc Būvniecības informācijas sistēmā (BIS) pieejamās informācijas nekāda veida būvniecības iecere šajā īpašumā no vietējās būvvaldes nav apstiprināta un līdz ar to būvniecības lieta nav ierosināta, norāda LVC.

Līdz ar to pašvaldības izsniegtā tirdzniecības atļauja nav saskaņota ar LVC un tirdzniecības process notiek, apdraudot satiksmes drošību.

LVC aicina pašvaldību un zemes īpašnieku vienoties par nepieciešamību legalizēt tirdzniecības laukumu un nodrošināt, ka tirdzniecība neapdraud satiksmes drošību. No savas puses LVC esot gatava operatīvi izskatīt visu ar būvniecību un tirdzniecību saistīto dokumentāciju un veikt normatīvajos aktos noteiktās darbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti