LVC: Lielākie vētras postījumi bijuši uz Ventspils un Valmieras šosejām

Otrdienas vētras laikā un pēc tās valsts autoceļu tīklā visvairāk kritušo koku bija uz Valmieras šosejas (A3), kur periodā no plkst. 22.42 līdz plkst. 00.21 viens pēc otra krita vairāki koki, kā arī uz Ventspils šosejas (A10), kur arī krita vairāki koki, kuri sabojājuši arī ceļa aprīkojumu, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Lai atbrīvotu ceļu un atjaunotu satiksmi, notikumu vietās strādāja gan "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU), gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Uz Valmieras šosejas gan uzturētāji, gan glābēji vētras sekas likvidēja vairākas stundas, jo stihija neatkāpās un koki krita vairākkārt ilgākā laika periodā. 

“Pateicoties saliedētam uzturētāju un glābēju darbam, ceļu caurbraukšana tika nodrošināta maksimāli operatīvi. Vētra, kādu piekrastē piedzīvojām vakar, nav bieža parādība, bet dienesti nodemonstrēja, ka ir gatavi arī šādiem izaicinājumiem. Pateicos LAU un VUGD kolēģiem par darbu,” sacīja LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. 

LVC Satiksmes informācijas centrs, kas darbojas diennakts režīmā, visu nakti bija saņēmis zvanus no ceļu lietotājiem par vēja gāztajiem kokiem un darbojās ciešā saziņā ar uzturētājiem.

Tas, kādi postījumi ir bijuši uz mazākas nozīmes valsts autoceļiem, patlaban vēl tiek apkopots.

Vētras laikā kritušo koku dēļ satiksme otrdien vakarā un naktī bija traucēta uz vairākiem galvenajiem autoceļiem: uz Valmieras šosejas (A3) posmā no 15. līdz 20. kilometram, uz Ventspils šosejas (A10) posmā no starp Pūri un Tukumu, kā arī uz Vidzemes šosejas (A2) divās vietās posmā no 55. līdz 59. kilometram. 

Otrdienas notikumi uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Kurzemē un Vidzemē: 

  • Plkst.20.54 saņemta ziņa, ka uz Ventspils šosejas (A10) starp Pūri un Tukumu, sagāzušies vairāki desmiti koku, ceļš tika nobloķēts. Plkst. 21.16 LAU nodrošināja, ceļš daļēji atvērts satiksmei. Plkst. 21.57 satiksme uz šosejas tika pilnībā atjaunota.                                  
  • Plkst. 22.25 saņemta ziņa par koku pāri reģionālajam autoceļam Ragana–Turaida (P7) pretī Krimuldas baznīcai, satiksme tika daļēji bloķēta. Plkst. 00.37 LAU koku novāca, un satiksme tika pilnībā atjaunota.                                                                                                             
  • Plkst. 22.42 saņemta informācija par pārgāzušos koku pār Valmieras šoseju (A3) apmēram 19.-20. kilometrā, satiksme bloķēta pa vienu joslu Rīgas virzienā. LAU uzsāka darbu, taču krita vairāki citi koki, darbos iesaistījās arī VUGD, vēl plkst. 00.21 saņemtas ziņas par koku uz šosejas posmā ap 15.-16. kilometrā, satiksme tur tika pilnībā bloķēta. Līdz plkst. 01.37 turpinājās abu dienestu darbs, līdz satiksme tika pilnībā atjaunota.
  • Plkst. 23.03 saņemta informācija par pārgāzušos koku pāri Vidzemes šosejai (A2) divās vietās posmā no 55. līdz 59. kilometram. Koks, kas bija bloķējis satiksmi, VUGD uzraudzībā tika operatīvi novākts ar baļķu vedēja palīdzību, un satiksme pilnībā atjaunota.
     
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti