Dienas ziņas

Kuldīgā maskas šuj vietējie uzņēmumi

Dienas ziņas

Speciālistu piesaiste reģionos joprojām nesokas

Karavīriem Lūznavā remontē dienesta dzīvokļus

Lūznavā daļa karavīriem paredzēto dzīvokļu gatavi; vēl tiek kārtotas juridiskās nianses

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pirms diviem ar pusi gadiem Rēzeknes novada Lūznavā atklātajā Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē, kas izvietota bijušās Lūznavas profesionālās vidusskolas ēkā un tai pieguļošajā teritorijā, turpinās infrastruktūras sakārtošanas darbi. Notiek arī dienesta dzīvokļu remonts. 16 dzīvokļi jau ir pilnībā izremontēti un ir gatavi uzņemt jaunos iemītniekus, tomēr pagaidām vēl tiek kārtotas juridiskās nianses, jo šie dzīvokļi atrodas novada domes īpašumā. Tāpat karavīriem paredzētajā daudzdzīvokļu mājā joprojām dzīvo citi iemītnieki, kuriem tiek piedāvāta jauna dzīvesvieta.

Lūznavā daļa karavīriem paredzēto dzīvokļu gatavi; vēl tiek kārtotas juridiskās nianses
00:00 / 04:43
Lejuplādēt

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona komandieris Oskars Omuļs, izrādot jau izremontētos un ar mēbelēm aprīkotos dzīvokļus, pastāstīja, ka karavīri un viņu ģimenes te varēs ievākties, līdzko būs nokārtotas visas juridiskās formalitātes starp Rēzeknes novada pašvaldību un Aizsardzības ministriju.

“Lielākā daļa 36. bataljonā dienošo karavīru ir no Latgales un tepat nelielā attālumā dzīvo. Viņiem nav problēmu atbraukt ar automašīnu. Bet ir arī daļa, it īpaši virsnieki, instruktori, kas nāk no citām vienībām, no citiem Latvijas novadiem vai Rīgas. Primāri viņi arī būs tie cilvēki, kuri saņems šos dzīvokļus. Lai viņiem pēc darbadienas vakaros būtu cienījami sadzīves apstākļi. Dzīvokļi noteikti piepildīsies. Ne visi uzreiz, bet ar laiku – noteikti.

Ja mēs sakārtosim dzīvojamo fondu saviem karavīriem, mēs viņiem piedāvāsim cienīgus apstākļus, attiecīgi šajā vienībā būs dienēt gribētāji,” sprieda Omuļs.

Kopumā, kā uzsvēra komandieris, dzīvokļu esamība un pieejamība NBS ir problemātiska, to trūkst, karavīrus nereti rotē uz vietām, kur viņiem nav savas dzīvesvietas. Omuļs uzsvēra: “Tāpēc ir ļoti būtiski, ka virsnieks it īpaši, ja viņš ar bērniem, ar ģimeni atnāk uz jaunu dienesta vietu, ideālā variantā, ka vienība viņam piešķir dienesta dzīvokli.”

Dzīvokļi karavīriem Lūznavā
Dzīvokļi karavīriem Lūznavā

Pašlaik Lūznavas militārās bāzes teritorija nožogota ar stiepļu žogu, un žogs sadala piecstāvu daudzdzīvokļu māju uz pusēm.

“To galu remontēja jau pati Aizsardzības ministrija, jo tas piederēja Lūznavas tehnikumam un Izglītības ministrijai. Izglītības ministrija kopā ar skolas korpusu un ēdamzāles korpusu to uzreiz nodeva bruņotajiem spēkiem,” stāstīja Rēzeknes novada pašvaldības būvinženieris Jānis Volks.

Viņš uzsvēra, ka otra mājas daļa pagaidām ir pašvaldības īpašumā un pēc remonta novads to plāno nodot Aizsardzības ministrijas īpašumā.

“Ēka skaitās viena, bet tai ir izdalīti divi atsevišķi kadastri uz katru korpusu atsevišķi. No saimnieciskā viedokļa labāk būtu to ēku uzreiz pārņemt un kompleksi veikt remontdarbus, jo grūti jau ir nomainīt inženiertīklus, ja apakšējā dzīvoklī ir iemītnieks, augšējā dzīvoklī ir iemītnieks. Stāvvadi šķērso visus dzīvokļus, un tas ir diezgan sarežģīti. Tāpēc tagad arī ir gan iedzīvotājiem neērtības, gan būvdarbu veicējiem, gan Rēzeknes pašvaldībai kā šī projekta attīstītājiem,” skaidroja speciālists.

Dzīvokļi karavīriem Lūznavā
Dzīvokļi karavīriem Lūznavā

Rēzeknes novadam piederošajā daudzdzīvokļu mājas daļā pašlaik izremontēti 16 dzīvokļi, kāpņutelpas, inženiertīkli. Taču mājā, ko plānots nodot Aizsardzības ministrijai, šobrīd vēl dzīvo seši īrnieki. Par to liecina vecie koka logu rāmji un pāris velosipēdu pie ieejas durvīm. Kā atklāj Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, pašvaldība plāno īrniekiem piešķirt citu dzīvojamo platību.

“Šobrīd joprojām šajā mājā ir īrnieki. Kopumā šajā mājā ir 39 dzīvokļi.

Trīs no tiem ir privātīpašums. Aizsardzības ministrijas atbildīgie darbinieki ir uzsākuši sarunas ar šiem cilvēkiem par to, kā šos īpašumus atsavināt. Un paralēli pašvaldība gan Lūznavā divās mājās pa vienam dzīvoklim, gan Veczosnā, Mediķu ielā, veic savu dzīvokļu remontu. Tad, kad tas tiks izdarīts, tad mēs mēģināsim runāt ar šiem īrniekiem un piedāvāt šos izremontētos dzīvokļus, lai varētu īrniekus, ja viņi piekritīs, pārvietot.

Šobrīd īres līgumi ir spēkā un pamatojuma šos īres līgumus lauzt piespiedu kārtā nav,” stāstīja Švarcs.

Rēzeknes novada pašvaldība ir sākusi vēl 11 karavīriem paredzēto dzīvokļu remontu.

“Ir izstrādāta dokumentācija un arī jau veikts iepirkums nākamajiem 11 dzīvokļiem. Un tuvākajā laikā, kad būs apliecinājums, ka arī šiem darbiem tiks piešķirts finansējums, varēs pilnā mērā uzsākt darbs,” norādīja pašvaldības pārstāvis.

Dzīvokļi karavīriem Lūznavā
Dzīvokļi karavīriem Lūznavā

Pašlaik Rēzeknes novada pašvaldība dzīvokļu remonta un aprīkošanas pirmās kārtas realizēšanai ir iztērējusi nedaudz vairāk kā 360 tūkstošus eiro. Dzīvokļu remonta un iekārtošanas otrā kārta izmaksās ap 206 tūkstošiem eiro. Izdevumus sedz Aizsardzības ministrija. Piecu gadu laikā Lūznavā un Daugavpils novadā “Meža Mackevičos” plānots izvietot bataljonu ar 800 karavīriem no visas Latgales.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti