Dienas ziņas

Lems, vai rīkot jaunu LTV valdes konkursu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lūznavā būs pieejams sociālo pakalpojumu punkts

Lūznavā būs pieejams sociālo pakalpojumu punkts

Mazos pagastos arvien pieprasītāki kļūst sociālo pakalpojumu punkti trūcīgo iedzīvotāju atbalstam.  Šobrīd noslēgumam tuvojas darbi arī  Rēzeknes novada Lūznavā, lai sniegtu atbalstu daudziem tik pašsaprotamās jomās, kas laukos tomēr nav pieejamas visiem.

Pirms 20 gadiem Lūznavas pagasta iedzīvoājiem bija pieejama publiskā pirts. Taču lielās maksas dēļ pakalpojums nebija pieprasīts un pirti nācās slēgt. Apciemojot un aptaujājot pagasta iedzīvotājus, Lūznavas pagasta vadība secinājusi, ka daudziem dzīves kvalitāte ir zema, jo nav iespējams apmierināt pamatvajadzības, piemēram, trūkst siltā ūdens.

Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale norādīja, ka ja pilsētā visiem ir pieejams siltais ūdens un kanalizācija, tad laukos tā ir problēma. "Protams, arī cilvēkiem finanšu resurss nav tik pietiekams, lai varētu nodrošināt, ka viņiem istabā ir ūdens un varētu uzstādīt modernās veļasmašīnas," stāstīja Strankale.

Lai rastu problēmas risinājumu, Lūznavas pagasta pārvalde pirms diviem gadiem nolēma uzrakstīt projektu, kas paredz iekārtot telpas sociālo pakalpojumu nodrošināšanai. Tas uzlabotu maznodrošināto un trūcīgo iedzīvotāju higiēniskos apstākļus. Lūznavā dzīvojošā Vilhelmīne norāda, ka sociālo pakalpojumu punkts vietējo iedzīvotāju vidū ir ļoti gaidīts.

"Mums bija sapulce un tur teica, pat es uzprasīju – kad mums duša būs? Ir tādi, kuriem pat nav siltā ūdens. Kur viņš nabags var mazgāties? Nu, te jau reizi vismaz mēnesī viņš aiziet uz dušu nomazgājas. Nu, kam sava pirtiņa ir, tas ir citādi. Es jau arī gribēju, tāpēc ka mājās savu boileri sildīt vannai – daudz baigi elektrības vajag," stāstīja Strankale.

Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Strankale atzina, ka tie iedzīvotāji, kuriem grūtāk pārvietoties, mazgājas baļļā. "Ar veļas mazgāšanu ziemas periodos ir sarežģītāk. Arī šī ziema bija diezgan pasmaga pēc sausās vasaras un tā, ka trūka ūdens akās," stāstīja Strankale.

Sociālo pakalpojumu punktā iedzīvotājiem būs pieejama duša, tualete, kā arī veļasmašīna. Telpas tam visam rastas Lūznavas pagasta pārvaldes ēkā. Plānots, ka sociālo pakalpojumu punkts Lūznavā durvis vērs vaļā jūlijā. Atkarībā no iedzīvotāju pieprasījuma tiks veidots saraksts ar dienām un laikiem, kad punkts būs pieejams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti