«Lux Express» vēršas KNAB pret Autotransporta direkciju

Pasažieru pārvadājumu uzņēmums “Lux Express” ir vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot tiesībsargājošo institūciju izmeklēt “Autotransporta direkcijas” darbinieku iespējamu nelikumīgu rīcību, kā arī dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, informēja uzņēmumā. Uz izmeklēšanas laiku “Lux Express” arī lūdz satiksmes ministru Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija) no amata atstādināt “Autotransporta direkcijas” valdes priekšsēdētāju Kristiānu Godiņu. 

“Tiesībsargājošai iestādei esam nosūtījuši informāciju par pierādījumiem, ka “Autotransporta direkcijas” darbinieki ir organizējuši vai bijuši iesaistīti provokācijas organizēšanā pret “Lux Express”. Kristiāns Godiņš ir publiski atzinis, ka gatavo vēstuli Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijai, ar kuru prasīs anulēt “Lux Express” atļauju maršrutā Tallina–Rīga-Birži. Lai gan pēdējā mēneša laikā mums ir bijušas pārbaudes pastiprinātā intensitātē, pārkāpumi nav konstatēti, līdz ar to mūs satrauc situācija, kurā nozares politikas īstenotājs ar neētiskām metodēm mēģina darīt visu iespējamo, lai apturētu jaunos “Lux Express” maršrutus, kā arī negatīvi ietekmētu uzņēmuma reputāciju Latvijā,” paziņojumā medijiem norādīja “Lux Express Latvija” valdes priekšsēdētājs Janno Ritsbergs.

“Lux Express” vadība uzskata, ka šāda rīcība rada nopietnu aizdomu ēnu pār “Autotransporta direkcijas” vadības nespēju nodrošināt objektīvu tirgus pārraudzību un savu tiešo pienākumu veikšanu.

““Autotransporta direkcija” ir definējusi, ka tās misija ir nodrošināt vienlīdzīgas iespējas un apstākļus visiem pārvadātājiem. Direkcijas darbiniekiem pašiem mēģinot radīt diskutablas situācijas “Lux Express” licences anulēšanai, rodas sajūta, ka tiek strādāts konkrētu tirgus dalībnieku interesēs. Mēs zinām, ka Latvijā iekšzemes pārvadājumu tirgus vēsturiski ir bijis ļoti politizēts, līdz ar to ministru lūdzām uz izmeklēšanas laiku atstādināt direkcijas vadītāju, jo atbilstoši Krimināllikumam šādas darbības var klasificēt kā dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu,” norādīja Ritsbergs. 

Vienlaikus “Lux Express” tiesībsargājošo iestādi ir lūdzis veikt izmeklēšanu par to, vai “Autotransporta direkcija” darbinieki provokāciju ir organizējuši, saskaņojot darbības ar citiem tirgus dalībniekiem.

Pasažieru pārvadātājs “Lux Express” ir viens no vadošajiem sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas uzņēmumiem Baltijā. “Lux Express” savus pakalpojumus sniedz Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Somijā, Baltkrievijā un Krievijā.

Pērn “Lux Express” pārvadāja 2,8 miljonus pasažieru 15 maršrutos. Lielāko tirgus daļu veido Igaunijas iekšzemes pārvadājumi, tad seko starptautiskie pārvadājumi Baltijas valstīs un starptautiskie pārvadājumi no Krievijas.

Direkcija pārmetumus noraida un aicina uz sarunām

“Autotransporta direkcija noraida “Lux Express”  paziņojumā pausto, jo tam nav absolūti nekāda juridiska seguma”, un aicina “Lux Express” atrisināt šo jautājumu, tiekoties klātienē, nevis izplatot emocionālus vēstījumus publiskajā telpā, teikts ATD paziņojumā medijiem.

Direkcija paziņojumā medijiem norādīja, ka tās funkcijas ir pārbaudīt ES un Latvijas normatīvo aktu ievērošanu, un direkcija turpinās “veikt dažādus uzraudzības pasākumus”.

Autotransporta direkcija jau iepriekš norādīja, ka “Lux Express Igaunija” šobrīd nav tiesīgs nodrošināt regulārus pasažieru pārvadājumus maršrutā Rīga–Daugavpils, un vērsusies Igaunijas Ekonomikas un komunikācijas ministrijā, aicinot mainīt maršruta Tallina–Birži atļaujas izmantošanas nosacījumus, izslēdzot pieturu Rīga.

“Mēs neprasām “Lux Express Igaunija” izsniegtās atļaujas vai licences anulēšanu, bet korektu izsniegtās maršruta Tallina–Birži atļaujas izmantošanu,” skaidroja direkcija.

Direkcija arī atgādināja, ka no 2021. gada mainīsies sabiedriskā transporta pakalpojumu kārtība Latvijā, un tad “Lux Express” varēs piedāvāt savus pakalpojumus.

“Bet šobrīd, kamēr ir spēkā līgumi ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem un nav pieņemti normatīvie akti par kārtību, kā tiek sniegti pakalpojumi komerciālajos maršrutos, attiecīgais pārvadātājs nav tiesīgs vest pasažierus maršrutā Rīga–Daugavpils,” norādīja direkcija.

Direkcija arī norādīja, ka saskaņā ar tās rīcībā esošo informāciju pasažieru personu dati tiek apstrādāti neatbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likuma prasībām, “Lux Express” dēļ “par 17% ir samazinājies pasažieru skaits maršrutā Rīga –Daugavpils, kā rezultātā direkcija būs spiesta samazināt reisu skaitu, kas attiecīgi samazinās pieejamību personām ar funkcionāliem traucējumiem, jo konkrētais pārvadātājs šo pasažieru pārvadājumus nenodrošina”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti